Německo ve včerejších hodinách vydalo prohlášení, ve kterém zmiňuje postoj Slovenska k uprchlické krizi, který není podle Německa vůbec dobrý. Přístup k utečencům ze strany Slovenska je tak podle Německa špatný a je potřeba jej změnit. Nejedná se však o zacházení s imigranty, kteří se už pohybují na území Slovenska a v uprchlických táborech, jedná se však o uprchlíky, které nechce Slovensko přijmou.

Uprchlická krize je tématem pro celou Evropu jako celek

Tento názor sdělil všem posluchačům ministr Peter Altmaier, který byl hostem na rozhlasové stanici RBB Inforadio, kde se mimo jiné řešila právě uprchlická krize, která v současných chvílích drzí Evropu. Slovensko dokonce v této souvislosti zvažuje žalobu Evropské unie za povinné kvóty. K této žalobě by se také mohlo přidat Maďarsko, jenž má stejný odmítavý přístup k upchlíkům.

Německo není spokojeno s odmítavým přístupem Slovenska k uprchlické krizi

Foto: 360b / Shutterstock.com
Foto: 360b / Shutterstock.com

Při svém rozhovoru v rádiu ministr podotkl, že se Německo bude v současnosti snažit, aby byla domluvena dohoda s Tureckem. Ministr také doufá, že se v blízké budoucnosti připojí více států, které odlehčí uprchlické krizi a státům, jenž doplácí na to, že přijali uprchlíků mnoho. Můžeme zde například zmínit Švédsko, které musí uprchlíky posílat ze země pryč.

Foto: 360b / Shutterstock.com