Přísloví oko za oko, zub za zub zná snad každý. V muslimských zemích však toto přísloví znamená mnohem víc, než v naší kultuře. S tímto příslovím oko za oko, zub za zub se začali řídit vládní jednotky afghánské armády, kteří začali používat proti teroristům z Islámského státu stejných praktik, jako provádějí tito bojovníci svým obětem.

Bojovníci Islámského státu totiž svým obětem s největší oblibou utínají hlavy a tyto popravy natáčejí a zpravidla dávají na internet za účelem vystrašení svých protivníků. Afghánská armáda komentuje situaci tak, že se jedná o odplatu bojovníkům IS. Armáda stejně jako bojovníci IS tyto popravy nahrála a umístila na internet, aby demonstrovala svoje činy a ukázala, co čeká každého bojovníka Islámského státu.

Islámský stát a jeho bojovníky dohání minulost. Vojáci afghánské armády stínají islamistům hlavy

Tato videa z poprav, které uskutečnila afghánský armáda, byla umístěna na portál informační agentury Pajhwok. Vojáci při popravách bojovníků z Islámského státu postupovali stejně, jako tito teroristé. Afghánská armáda sťala hlavy čtyřem mužům z IS a jejich těla nechala na cestě, aby zastrašila svého nepřítele. Mělo se jednat o odplatu, kdy islamisté postupovali totožně a ve stejném okrsku nechali těla čtyř mužů na silnici. Vojáci Hadžiho Zakira Kadira tak vyhlásili válku bojovníkům islámského státu.

Komentáře