Pařížský terorista, který byl hlavním strůjcem teroristického útoku v Paříži, který si vyžádal 130 obětí a až tři stovky zraněných prchal přes Slovensko a policistům se téměř povedlo tohoto hledaného muže zachytit. Alespoň si to při honičce, která trvala několik minut mysleli. Nejednalo se totiž o teroristu ze Sýrie, ale o muže z Anglie, který se vracel zpět do svého domu na Slovensku.

Slovenská policie špatně identifikovala muže, který stejně jako terorista měl tmavou kůži, podobné rysy ovšem mezi těmito dvěma muži tímto končí. Nepříjemné zjištění čekalo na policisty po tom, co muž zaparkoval svoje auto u rodinného domu a identifikoval se policistům, kteří jej pronásledovali až domů.

Pařížský terorista, ze kterého se na konci honičky vyklubal vystrašený turista vracející se domů z Anglie

Pařížský terorista

Slovenská policie je ovšem v tomto incidentu nevinně. Na podezřelé auto s teroristou za volantem upozornila slovenské orgány policie z Maďarska, která se mylně domnívala, že se jedná o teroristy z Paříže. Maďarská police se domnívala, že se v autě nachází jeden z nejhledanějších teroristů současnosti, Salah Abdeslam. Na osobní auto Nissan Qashqai s britskou poznávací značkou tak upozornilo Maďarsko slovenskou policii, která muže sledovala k rodinnému domu v obci Senná na východě Slovenska.

Komentáře