Polská vláda, která byla před několika dny zvolena, nehodlá nadále respektovat „šikanu“, kterou provádí Evropská unie svým členům. Jedná se například o nařízení o povinných kvótách, jenž se týkají uprchlické krize, která v současných chvílích drtí Evropu. Tyto kvóty nařizují každé zemi v Evropské zemi přijmout určitý počet uprchlíků do své země. Polsko tak jde jak se zdá ve svém vzoru, kterým je Maďarsko a ze všech nejvíc politik Viktor Orbán.

Obrán se totiž jako první vzepřel těmto povinným kvótám Evropské unie, kterou dokonce plánuje za toto utlačování zažalovat. K žalobě se také možná přidá Slovensko, jenž s kvótami není taktéž spokojeno a považuje je za neakceptovatelné.

Udělala si Evropská unie dalšího nepřítele? Polsko nehodlá akceptovat povinné uprchlické kvóty

Všechny tyto změny přišly se zvolením politické strany Právo a spravedlnost, která vyhrála nedávné volby. Nově zvolená premiérka Beáta Szydlová také po volbách uvedla, že se změnou, jenž hodlá vláda přinést, bude země vzkvétat. Polsko na protest proti Evropské unii dokonce hodlá vyhodit vlajky EU, které se nacházejí v sálu parlamentu, kde se za normálních okolností projednávají veškeré zákony. Nahradit je mají totiž vlajky Polska, tedy klasická červeno-bílá kombinace. V budoucnosti bude chtít zajít polská vláda ještě dál, na to si ale budeme muset ještě počkat.

Foto: De Visu / Shutterstock.com

Komentáře