Uprchlická krize a samotné přijímání uprchlíků drtí mnoho zemí v Evropské unii. Některé země tento stav už nezvládají a posílají uprchlíky do dalších zemí, můžeme zmínit například Švédsko. Jiné země už od začátku kvóty EU odmítají a brání se výstavbou plotů proti uprchlíkům. Proč ale přijímá Evropa uprchlíky s opačnou vírou, než která panuje v našich zemích?

Když přeci víme, že Islám je proti Křesťanství značně radikálnější a může zde docházet ke konfliktům, jak už nás minulost poučila. Proč tedy uprchlíky nepřijímají země, jenž vyznávají stejnou víru jako uprchlíci ze Sýrie nebo Iráku? Saudská Arábie disponuje takovou kapacitou pro uprchlíky, že by dokázala ubytovat až 3 miliony uprchlíků. Proč tedy nepřijala Saudská Arábie ani jednoho uprchlíka?

Přijímání uprchlíků ničí EU, zatímco Saudská Arábie disponuje kapacitou a nepřijala ani jednoho uprchlíka. Proč?

Přijímání uprchlíků

Saudská Arábie podle dostupných informací disponuje stany, které jsou vybaveny klimatizací a sociálním zařízením. Těchto speciálně upravených stanů má Saudská Arábie k dispozici až 100.000 kusů. Tyto stany se nacházejí ve městě Mina a rozkládají se na 20 kilometrech čtverečních. Původně byly stany postaveny už devadesátých letech a v roce 1997 byly vybaveny, aby odolaly žáru. Saudská Arábie však tvrdí, že od roku 2011 přijala už 500.000 imigrantů. Kolik to je však proti Libanonu, který přijal 1.3 milionu uprchlíků, tedy jednu čtvrtinu celkové populace?