Rok 2015, který nám přinesl uprchlickou krizi v tak velkém měřítku se chýlí ke konci, zástupy uprchlíků mířících do Evropy však neubývají. Itálie a Řecko, které slouží jako takzvané překladiště uprchlíků, mířících do dalších zemí v Evropské unii hlásí další příliv žadatelů o azyl, kteří se objevili na pobřeží těchto dvou zemí.

Úřady v Řecku a Itálii oznámily příchod skoro 2000 uprchlíků, kteří přicestovali do země z velké většiny z Turecka a také ze severu Afriky. Z toho 1700 uprchlíků přicestovalo do samotného Řecka. Tuto zprávu přinesla agentura DPA s odvoláním na řecké a italské úřady. Zastaví se v dohledné době přísun uprchlíků do těchto zemí nebo se máme obávat toho, že tato čísla v příštím roce ještě porostou?

Řecko a Itálie varují Evropskou unii a členské země. Během dne přicestovalo do zemí přibližně 2000 uprchlíků

Zlepšení v uprchlické krizi čekat s příchodem nového roku asi nemůžeme. Jak před několika dny informovala agentura Reuters, tento rok byl pro Evropskou unii doslova peklem. Přispěla k tomu také samotná uprchlická krize, která může ovlivnit možný rozpad unie. Podle agentury bude příští rok v tomto směru ještě horší. Za dva roky přicestovalo do Evropy přibližně 800.000 uprchlíků. Je tak možné ze se toto číslo v příštím roce rapidně zvětší.

Foto: Orlok / Shutterstock.com

Komentáře