Angetura Reuters, která každým dnem přináší šokující zprávy ze světa shrnula rok 2015, který byl podle agentury doslova peklem pro Evropskou unii. Dopředu bohužel také varovala, že nadcházející rok 2016 nebude o moc lepší, ale naopak. Prvním zásahem do Evropské unie byly řecké dluhy, které zásadně ovlivnily ekonomiku celé EU a členských zemí, jenž doplatili na politiku Řecka.

Evropská unie prožila rok pekla. Další rok bude jen horší

Pro Evropskou unii byly také zásadní vojenské akce, které provádělo Rusko na poloostrově Krym. Všechny tyto děje měly vliv na Evropskou unii, jenž prožila podle angetury Reuters „rok pekla“. Všechny výše zmíněné události způsobily v unii takzvaný politický a ekonomický šok, který zásadně ovlivnil fungování celé unie a členských zemí.

Evropská unie si podle agentury Reuters prožila doslova peklo. Další rok by měl být podle Reuters ještě horší

Poslední tečkou tohoto roku pro EU bylo vypuknutí uprchlické krize v tak velkém měřítku. Politici dokonce mluví o možném rozpadu unie, jenž zapříčinily právě zástupy migrantů. Většina členských zemí navíc není spokojena s politikou Německa a samotné EU, jenž prosazuje povinné kvóty. Tento zákon nemohlo překousnout Maďarsko, které chce žalovat unii za omezování práv. Můžeme se těšit v příštím roce na zlepšení kolem situace v Evropské unii? Bohužel ne. Podle agentury bude příští rok ještě horší, než ten letošní.