Vedení německých firem děsí představa, že by se v blízké budoucnosti měl konat rozpad Evropské unie. Důvodem je podle agentury Reuters rozdílná migrační politika, která působí zemím v Evropské unii v posledních týdnech velké problémy. Agentura Reuters poslala do oběhu německých firem anketu, ve které se vyjádřili mluvčí těchto firem k otázce o rozpadu Evropské unie.

Pro Evropskou unii bude rozhodující následující rok 2016

Tento průzkum potvrdil, že se německé firmy bojí ztráty blahobytu, který by skončil pádem unie. Podle německých firem hrozí rozpad unie, který je zapříčiněn na národních egoizmech, jenž zapříčiní konec blahobytu, bezpečnosti a ekonomického úspěchu, který teď v Německu panuje.

Rozpad Evropské unie vyvolává v německých firmách obavy. Národní egoizmus zapříčiní konec unie

Prezident spolkového svazu Ulrich Grillo okomentoval situaci tak, že má velké obavy z tohoto rozpadu unie, jelikož v současné době je potřeba solidarita a spolupráce mezi zeměmi unie jako nikdy předtím. Pokud se podle prezidenta svazu státy utopí ve svém malostátním myšlení a odmítnou solidaritu tak nám hrozí, že ztratíme vše na čem se do dnešní doby pracovalo. Problémem v této otázce o rozpadu Evropské unie může být samotná uprchlická krize, která rozděluje státy ve chvílích, kdy mají držet pohromadě.

Foto: 360b / Shutterstock.com