Ruská armáda se během posledního týdne v Sýrii opravdu činila. Na veřejnost vyšly statistiky z útoků ruské armády na teroristické cíle v Sýrie a čísla zasažených cílů armádou jsou opravdu velká. Během šesti dnů dokázala ruská letadla zničit celkem 1093 cílů, které vykazovaly teroristickou činnost. Jednalo se zejména o bombové útoky na provincie Idlib, Aleppo, Hama a Homs.

Zasažení tolika cílů se povedlo ruské armádě díky 302 vzletům, které uskutečnila se svými bombardéry Su-34, jenž jsou nasazovány ve velké většině případů právě nad Sýrií. Ruské armádě se tak úspěšně podařilo zničit například skladiště ropy nebo závody na těžbu samotné ropy, kterou Islámský stát prodává dále nám neznámým odběratelům. Dále byla zničena obrněná vozidla teroristů, která disponovala těžkými kulomety.

Ruská letadla dokázala zničit během 6 dnů na tisíc teroristických cílů. Byla zničena skladiště i těžiště ropy

S touto zprávou však přicházejí obavy, zda ruská armáda bombarduje opravdu pouze teroristická zařízení. Společnost Amnesty International obvinila Rusko z bombových útoků, které nebyly mířeny na teroristy a zabily až 200 nevinných lidí. Nejednalo se však o první upozornění na ruskou armádu, která podle vícero odborníků bombarduje i jiné cíle než ty teroristické. Na toto bombardování jiných cílů než těch teroristických také upozornila americká armáda s odvoláním na svědky ze zasažených oblastí.

Foto: Artyom Anikeev / Shutterstock.com