Italští zastupitelé se při nedávné schůzce hlav evropských zemích zastali Ruska, když odmítli prodloužení sankcí, které byly vedeny od Evropské unie proti Rusku. Evropská unie tak chtěla v tichosti bez vědomí ostatních států i samotného Ruska tyto sankce prodloužit na další rok, tedy 2016. Ekonomické sankce vůči Rusku byly vzneseny již v minulém roce, když ruská armáda v půlce minulého roku začala obsazovat poloostrov Krym, jenž patřil Ukrajině.

Po těchto bojích, při kterých umíralo mnoho lidí, včetně civilistů, byly uvaleny právě tyto sankce na Rusko. Itálie právě díky tomuto rozhodnutí, o zablokování prodloužení hospodářských sankcí proti Rusku, všechny země zaskočila.

Ruské sankce by se podle Italů prodlužovat neměly. Itálie proto zavrhla prodloužení sankcí vůči Rusku

Tento přístup od Itálie se už ovšem očekával dávno. Při nedávném summitu G20, který se konal v Turecku a jednalo se o důležitých problémech jako je například uprchlická krize, Itálie navrhla projednání otázky o hospodářských sankcí vůči Rusku. Tuto zprávu ve včerejších hodinách přinesl rozhlas ORF, který se odvolává na mluvčí patřičných úřadů v Itálii, které jednaly právě v Bruselu. Na zrušení hospodářských sankcí se také shodlo Německo a další země. Tyto sankce by měly vypršet na konci ledna příštího roku.

Foto: ID1974 / Shutterstock.com

Komentáře

Comments are closed.