Ruský ministr obrany varuje celou veřejnost. Ministr obrany veřejnost informoval o tom, že až 95% nosičů vybavených jadernými zbraněmi je připraveno k použití a okamžitému útoku na možného nepřítele Ruska. Sergej Šojgu tento znepokojující fakt oznámil na zasedání, které pořádalo ministerstvo obrany. Mimo jiné problémy se řešil také problém s Islámským státem.

Rakety jsou nastaveny tak, aby byly použity k zastrašení protivníka

Ministr obrany však uklidnil veřejnost tím, že se jedná pouze o rakety, které by měly zastrašit přítele, nikoliv však k zahájení atomové války. Rakety jsou nastaveny tak, aby plnily funkci odstrašení. Se stoprocentní jistotou však toto tvrzení potvrdit nemůžeme, jelikož ruské orgány drží rády tyto fakta týkající se státní bezpečnosti takzvaně pod pokličkou.

Ruské zbraně jsou připraveny k útoky. Až 95% nosičů jaderných zbraní je připraveno okamžitě zahájit útok na nepřítele

Nosiče na jaderné zbraně má v těchto chvílích k dispozici celkem 6 plně vycvičených raketových pluků, jenž disponují mobilními a stacionárními systémy Jars. Jadernými zbraněmi také disponuje ruské letectvo, jenž bylo v tomto roce obohaceno o deset moderních letadel, schopných nést jaderné zbraně. Jedná se o letadla Tu-160, Tu-95MS a zbytek flotily tvoří letadla typu Tu-22M3. Rusko může také při hrozbě využít dvou ponorek, které jsou neustále k dispozici.