Neuvěřitelné se stalo skutečností. Elon Musk, vlastník vesmírné společnosti SpaceX, má tak důvod k oslavám. Jeho raketa Falcon 9 se dokázala vrátit zpět na zem po svém pobytu ve vesmíru, kam dokázala dopravit 11 satelitů. Tento obrovský úspěch tak otevírá nové možnosti pro cestování do vesmíru. Podle majitele SpaceX však chybí ještě několik let, během kterých se musí zdokonalit několik technologií.

Dnes tvoříme dějiny

Ke startu tohoto raketoplánu došlo v úterý ve večerních hodinách. Po dosažení určité výšky se úspěšně oddělil od rakety první stupeň nosné rakety, který následně bezpečně přistál zpět na místo, kde startovala raketa. Po tomto přistání nastala neutichající radost v řídícím středisku, které považuje tento akt za vytvoření nové kapitoly naší historie.

SpaceX Falcon 9 dokázal po svém startu úspěšně přistát zpět na zemi. SpaceX tvoří dějiny, znělo od komentátora

Start rakety probíhal s velkou obezřetností, jelikož to nebyl první start rakety, který tato společnost podnikla. Společnost SpaceX vyslala již v červnu tohoto roku jednu svoji raketu, která však zřejmě vzhledem k úniku hélia explodovala. Následovalo několik měsíců, během kterých inženýři pracovali na zlepšení nedostatků této rakety. Podle majitele společnosti SpaceX si budeme muset ovšem několik let počkat, než se vývoj této rakety zdokonalí tak, aby nebyly tyto cesty do vesmíru tak finančně zatěžující.