Kdo by si v minulosti pomyslel, že bude světová banka spolupracovat na projektu s Vatikánem. Toto nemyslitelné spojenectví se však před několika dny stalo skutečností, když banka oznámila svoji účast na světelné projekci, kterou bude realizovat právě Vatikán k příležitosti zahájení Roku milosrdenství.

Zraky všech se budou v následujíchc dnech upírat na baziliku sv. Petra, jenž se nachází v Římě, kde bude provedena projekce takzvaných ekopropagátorů, kteří se snaží upozornit na vážný problém. Tímto problémem se myslí klimatické změny podnebí. Tímto chtěli propagátoři problém představit i širší veřejnosti, aby se zamyslela nad svým chováním vůči naší planetě. Tato organizace se mimo jiného také bojuje proti změnám klimatu pomocí kontroly lidské populace.

Světová banka a Vatikán spolupracují na světelné projekci na bazilice sv. Petra v Římě

Mluvčí organizátorů této výjimečné akce hovoří o tom, že se jedná o zcela unikátní projekt, vzhledem k místu, kde bude tato projekce uskutečněna. Tato projekce má být takovým předskokanem blížící se konference OSN, jenž bude diskutovat o klimatických změnách a tato schůzka se uskuteční ve Francii, konkrétně v Paříži. Tato světelná projekce ponese název Osvětlit náš společný domov a bude financována již zmíněnou Světovou bankou a dalšími organizacemi z celého světa.