Holandsko zažilo ve večerních hodinách masivní demonstrace. Uprchlická krize, jenž v současné době tíží Evropskou unii donutila obyvatele města Geldermalsen k tomu, aby se ve velkém počtu shromáždili a dali tak najevo svůj názor na uprchlíky ve své zemi. Obyvatelé tohoto holandského města totiž zaskočila informace o tom, že se v jejich městě bude stavět azylové středisko, jenž bude v blízké budoucnosti přijímat uprchlíky.

Jednalo se o plánovaný útok na radnici s cílem jejího poškození

Tito uprchlíci cestují do Evropy ze zemí jako je Sýrie, Pakistán nebo Libye. Rozhořčení obyvatel bylo tak veliké, že dokonce účastníci demonstrace útočili na budovu radnice. Policisté, kteří na místě zasahovali, museli použít několik varovných výstřelů do vzduchu ze svých zbraní.

Uprchlická krize donutila obyvatele města Geldermalsen k uskutečnění demonstrace, na které zasahovala police

Přibližně 80 výtržníků zaútočilo na radnici pomocí kamenů, lahvemi nebo pyrotechnikou. Od vniku do prostorů radnice bránila protestantům tamější policie, která měla s tímto davem plné ruce práce. Holandská média informovala o tom, že byli zraněni dva policisté a jedna žena dokonce vážně, přičemž nebyla účastníkem této demonstrace. Do tohoto města má být podle předběžných převezeno přibližně 1.500 uprchlíků. Celková populace města činí 27.000 obyvatel. Starostka odsoudila tuto demonstraci tím, že v jejím městě se problémy řeší diskuzí, nikoliv násilím.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=9yWDXIJeksg&w=853&h=480]

Komentáře