Německou vládu čekají v blízké budoucnosti krušné časy. Uprchlická krize tuto zemi totiž zatíží víc, než se původně očekávalo. Uprchlická krize si totiž v Německu vyžádá několik miliard eur na podporu uprchlíků ze státních fondů, které budou značně zatíženy v dohledné době.

Konkrétně se bavíme o částce 55 miliard euro, kterou bude muset německá vláda uvolnit na podporu uprchlíků, jenž byli postihnuti válkou v jejich rodné zemi a museli se projít zcela určitě obtížnou cestou až do Evropy, kam je hnala vidina lepšího života pro jejich rodinu. Uvedenou částku 55 miliard euro bude muset platit Německo za uprchlíky ročně. Instituty pro světovou ekonomiku také uvádějí, že uprchlická krize nebude mít pozitivní dopad na ekonomiku Německa a jiných zemí, které musí uprchlíky takto financovat.

Uprchlická krize bude mít negativní dopad na ekonomiku Německa i ostatních zemí Evropské unie

Částka 55 miliard euro je ovšem podle institutu pro světovou ekonomiku pouze orientační. Německo bude muset platit za uprchlíky 25 miliard euro tehdy, když jich do hlavní metropole přicestuje od roku 2018 každým rokem minimálně 360.000 uprchlíků. Částka by se vyšplhala na zmíněných 55 miliard eur, pokud by do Německa přicestovalo uprchlíků milion. Odborníci také varují, že pouhých 30% uprchlíků se navrátí zpět do své rodné vlasti a dalších 20% bude mít problém si najít v Německu zaměstnání.

Foto: Spectral-Design / Shutterstock.com