Dánsko se rozhodlo vyřešit uprchlickou krizi ve své zemi trochu jinak. Místo toho, aby uprchlíci přicházející do země zatěžovali finančně zemi, rozhodlo se Dánsko tak, že za sebe budou muset uprchlíci platit sami. A jak to tedy konkrétně vypadá? Při kontrole před vstupem do země budou uprchlíci podrobeni kontrole, při které patřičné osoby zajistí cenné věci nebo finance, jenž u sebe budou mít tito uchazeči o azyl.

Tento nový zákon umožní osobám nahlížet do osobních zavazadel migrantům. Podle Dánska se jedná o nutné řešení, které alespoň z části pomůže na financování na ubytování a stravu pro uprchlíky, kteří se budou chtít v Dánsku ubytovat a v budoucnu i pracovat.

Dánsko nadále nehodlá financovat uprchlickou krizi z vlastní kapsy. Uprchlíci za sebe budou muset platit sami

Tento nový zákon se samozřejmě neobešel bez kritiky. Přesněji přišla tato kritika až z USA, kde považují tento zákon za fašistické kontroly, kterým byli podrobování židé během druhé světové války. Dánsko však upozorňuje, že se tento zákon netýká zabavování například mobilních telefonů nebo hodinek uprchlíkům. Pokud se tedy u některého uprchlíka najde částka vyšší než je 400 euro, bude tato částka zabavena a použita pro jiné účely. V USA však politici nad tímto novým zákonem kroutí jen nevěřícně hlavou.

Comments are closed.