V několika minulých dnech se postarali uprchlíci ve Švédsku o velký poprask. Švédská policie tam totiž nezvládla uhlídat uprchlíky, kteří měli být transportováni do jiné země a celkem se jich ztratilo 14.000. Před několika týdny jsme Vás informovali o tom, že uprchlíci ve Švédsku dělají velké problémy tamějším úřadům a policistům.

Prostě nevíme, kde ti uprchlíci jsou.

Dochází tam totiž běžně k napadání samotných uprchlíků a zapalovaní uprchlických táborů. Tato nepříjemná situace s uprchlíky se ve Švédsku vyostřila až do takové míry, že země nadále není schopna přijímat další a naopak se musí několika tisíc uprchlíků zbavit a poslat je do jiných zemí v Evropské unii.

Uprchlíci ve Švédsku dělají velký rozruch! Mělo se jich tam ztratit 14.000

Foto: Alexandre Rotenberg / Shutterstock.com
Foto: Alexandre Rotenberg / Shutterstock.com

Právě těchto neuvěřitelných 14.000 uprchlíků se mělo transportovat ze Švédska, když se takto velká skupina ztratila policistům. Jak se ale může ztratit tak velká skupina lidí? To netuší ani samotní policisté, kteří měli uprchlíky na starosti. Policie po těchto uprchlících pátrá, ale podle slov policie to nebude lehký úkol, jelikož dvě třetiny uprchlíků nejsou zaregistrovány v evidencích. Policie však věří, že uprchlíci, se kterými ztratili kontakt, opustili zemi bez jejich vědomí. Celkem by mělo podle informací opustit Švédsko 21.748 uprchlíků, jak má v plánu vláda.

Foto: Jazzmany / Shutterstock.com