Jak se zdá, Vladimir Putin stále není ochotný jen tak zapomenou na incident, který se odehrál před několika dny. Přesněji se jedná o sestřelení ruského bombardéru, který měl údajně překročit hranice a vstoupit bez povolení do vzdušného leteckého prostoru Turecka. Následovalo sestřelení letadla, při kterém jeden z pilotů zemřel.

Na tuto zradu nikdy nezapomeneme. Budete litovat toho, co jste udělaly.

Ruská strana hned po incidentu tvrdila, že jejich letadlo letecký prostor Sýrie nepřekročilo a jednalo se tak o kudlu do zad ze strany Turecka. Následně byly uvaleny na Turecko od Ruska ekonomické sankce, kterým se však Turecko vysmálo a tvrdí, že jim tyto sankce neublíží. Uběhlo pár dnů a ruský prezident Vladimir Putin vydal další prohlášení týkající se sestřelení letadla.

Vladimir Putin: Jen Allah ví, proč Turecko sestřelilo naše letadlo, které nenarušilo jejich letecký prostor

Foto: Evgeny Sribnyjj / Shutterstock.com
Foto: Evgeny Sribnyjj / Shutterstock.com

Při svém proslovu národu vyjádřil Vladimir Putin rozpaky nad sestřeleným letadlem, jelikož nechápe, proč bylo vlastně sestřeleno, když se posádka neprovinila. Vladimir Putin po této poznámce řekl, že nejspíš jen samotný Alláh ví, proč Turecko sestřelilo toto ruské letadlo. Následovalo také nařknutí Tureckého prezidenta, který podle Putina podporuje teroristy, kteří bojují proti režimu v Sýrii. Rusko bude v příštím týdnu předkládat OSN důkazy o pozici letadla, které se nedopustilo podle Ruska žádné chyby.

Foto: Frederic Legrand – COMEO / Shutterstock.com

Komentáře