Na internetu se v pátečních hodinách objevila jistá videonahrávka, na které je zachycen v rozhovoru vůdce teroristů z Islámského státu abú Bark Bagdádí, který tvrdí, že nálety na islamisty, jenž provádí v současných chvílích americká armáda, nemají žádný vliv na jeho fungování. Vůdce Islámského státu řekl, že ani nálety ruské armády neoslabily síly teroristů z IS. Pokud mluví tento muž pravdu, kam tedy byly všechny tyto útoky armád mířeny?

Můžete si být jisti, že Bůh pomůže zvítězit těm, kteří v něj věří

Mnoho zpráv také tvrdí, že islamisté v posledních týdnech obsadili rozsáhlá území v zemích jako je Sýrie, Irák nebo Libye. Vůdce IS se také zasmál nad zmínkou o vzniku nové koalice, která má za úkol bojovat proti terorismu. Islamisté mají své stoupence v Egyptě nebo Afghánistánu. Jiné zprávy zase tvrdí, že se islamisté začínají vzdávat a přicházejí o velká území. Čemu máme tedy věřit?

Nálety na islamisty nemají podle vůdce Islámského státu žádný vliv na jeho fungování a další činnost

V souvislosti s těmito bombovými útoky před několika dny vydala tiskovou zprávu organizace Amnesty International, která podezřívá ruskou armádu z toho, že svoje útoky necílí na teroristy z Islámského státu, ale na civilisty, kteří nemají s válkou nic společného.

Foto: Orlok / Shutterstock.com