Neuvěřitelná kauza se rozeběhla před několika dny na území Ruska. Mladá muslimka podle dostupných informací nabádala na sociálních sítích spoluvěřící k tomu, aby se zřekli pohanských svátků. Konkrétně se tak jedná například o slavení příchodu Nového roku nebo o Valentýna, které považuje tato muslimka za pohanské. Za pohanské dokonce považuje žena květnové oslavy válečného vítězství. Ruské úřady tuto skutečnost nemohly akceptovat a ženu také potrestaly.

Podle Ruska šířila muslimská žena na sociálních sítích náboženský extrémismus, který není akceptovatelný. Rusko, konkrétně soud ve městě Pervouralsk tak vyměřil ženě trest ve výši 120 hodin veřejně prospěšných prací. Tento trest Ruska zažehl žhavou diskuzi na sociálních sítích, jestli je tento trest opravdu zasloužený nebo se jedná o „šikanu“ ruského soudu.

Mladá muslimka vyjádřila nesouhlas se slavením pohanských svátků. Rusko ji za tyto názory potrestalo

Mladá muslimka dokonce může být ráda za tento „nízký“ trest, který ji soud udělil. Prokuratura totiž žádala od soudu udělení horní hranice trestu, tedy dva roky vězení. Elvira Sultanachmetovova se chce se svým právníkem proti tomuto nespravedlivému a nezákonnému verdiktu odvolat. Paradoxem v tomto případu je to, kdo mladou muslimku udal. Byl to podle informací muž, který byl již v minulosti odsouzen za šíření extrémistických názorů, konkrétně neonacistického obsahu.

Comments are closed.