Německý ministr spravedlnosti Heiko Mass tvrdí, že útoky uprchlíků na Nový rok byly předem naplánovaný akt a nejednalo se tak o spontánní akci ze strany muslimů v Německu. Nutno upozornit, že se tyto trestné činy neuskutečnili pouze v německém městě Kolín nad Rýnem, ale i v ostatních městech Německa i ostatních členských zemí Evropské unie.

Ať mi nikdo neříká, že tato akce nebyla dohodnuta a připravena

V Kolíně nad Rýnem se nahlásilo na policejních stanicích celkem 350 žen, které byly zneužity nebo okradeny. Další útoky také hlásily ostatní města v Německu. Nepokoje, jenž způsobili muslimští žadatelé o azyl hlásilo na Nový rok také Rakousko a Švýcarsko, které se muselo vypořádat s podobnými přestupky v jejich zemi.

Německý ministr spravedlnosti upozorňuje unii: Útoky uprchlíků na Nový rok byly plánovou akcí

Německý ministr spravedlnosti Heiko Mass apeluje na policejní složky v Německu, aby v co nejbližší době zjistili, kdo zorganizoval tyto útoky na Nový rok a okamžitě je potrestali. Ministr poukazuje na to, že když se shromáždí tak velký dav lidí, není možné, aby nebyl zorganizovaný a předem domluvený na postupu.

Na internetu se také hromadí konspirační teorie, které tyto trestné činy vyvracejí a považují je za zinscenovanou propagandu mířenou proti uprchlíkům, jelikož podle informací policie na Nový rok tyto zločiny ignorovala, což je pro zinscenované akce typické.

Foto: Jazzmany / Shutterstock.com

Komentáře