Organizace na ochranu lidských práv, která působí zejména ve Velké Británii, informuje o velice znepokojivé informaci, jenž se týká nárůstu napadení proti muslimské komunitě ve Velké Británii. Velká Británie zaznamenala podle informací nárůst napadení muslimů v této zemi až o 275%, což je zcela určitě alarmující číslo.

Ze strany obyvatelstva Británie se jedná o pouhou islamofobii

Podle britské organizace pro lidská práva se jedná o trojnásobné zvýšení případů násilí proti muslimské komunitě žijící ve Velké Británii. Jedná se tak podle mluvčí organizace o islamofobii, která není bohužel ve Velké Británii žádným překvapením. Tyto případy napadení eviduje policie často a jsou doslova na denním pořádku, informuje televizní vysílací stanice RT.

Velká Británie hlásí rapidní nárůst případů napadení na muslimskou komunitu, organizace hlásí nárůst o 275%

Organizace připisuje zvýšení počtu napadení útokům v Paříži, které minulý rok spáchali teroristé z Islámského státu a zavraždili přes stovku nevinných lidí. I když s těmito útoky neměly muslimské ženy nic společného, jsou to právě ony, jenž jsou napadány ve Velké Británii ve většině případů.

Může za to jejich nápadné oblečení, které mohou útočníci lehce rozpoznat. K situaci se vyjádřila 33-letá muslimka, jenž žije už 9 let ve Velké Británii a po událostech v Paříži byla už napadena několika muži. Podle ženy se situace v Británii po těchto událostech značně zhoršila.

Komentáře