Při zasedání ministrů obrany NATO se německá kancléřka Angela Merkelová vyjádřila o plánu nasadit armády NATO k tureckému pobřeží, kde by měla armáda pomoci Turecku ve snaze bojovat proti pašerákům lidí. Proti pašerákům již před několika dny vyhlásilo Turecko válku, když oznámilo plány jak proti těmto pašerákům bude zasahovat.

Jsem znechucena výsledky vojenských akcí ruské armády, jenž útočí v Sýrii

Hlavním důvodem proč tyto pašeráky dopadnout je zmírnit počty žadatelů o azyl, kteří se chtějí vydat do Evropské unie a začít tak nový život. Povolání armády NATO může mít ovšem jiné důvody, než boj proti pašerákům lidí. Může se jednat o eskalaci situace v Sýrii a vojenských intervencí ruské armády, se kterou není spokojena německá kancléřka Angela Merkelová.

OSN obvinilo syrskou vládu ze zločinů, Angela Merkelová požaduje povolání NATO k tureckému pobřeží

Angela Merkelová se před několika dny vyjádřila k útokům ruské armády tak, že jsou výsledky doslova znechucující. Poprvé v historii současné uprchlické krize se vyjádřila německá kancléřka negativně na vojenské intervence ruské armády v Sýrii a obvinila Rusko z nové krize v severní Sýrii. Merkelová odsoudila letecké nálety syrské a ruské armády v oblasti města Aleppo. V souvislosti se situací v Sýrii některé zprávy uvádějí, že Spojené státy společně se Saúdskou Arábií plánují pozemní iniciativu v syrské oblasti.

Zdroj: Hlavnespravy
Foto: 360b / Shutterstock.com

Komentáře