Těchto nejméně osm lidí se podle belgické a francouzské policie podílelo na pařížských nebo bruselských útocích. Die Welt uvádí, že většina z nich jsou francouzští nebo belgičtí občané. Pravděpodobně jsou na útěku z Evropy, někteří mohou být i v Sýrii.

Podezřelý byli v kontaktu se strůjcem pařížských útoků Abdelhamidem Abaaoudem, kterého zastřelila francouzská policie těsně po útocích a se Salahem Abdeslamem, jediným živým podezřelým z přímého podílu na pařížských útocích, kterého zatkla belgická policie začátkem měsíce.

V sobotu také italská policie na jihu Itálie zadržela čtyřicetiletého Alžířana podezřelého z výroby falešných dokumentů pro islamisty. Brusel na Djamala Eddineho Oualiho vydal mezinárodní zatykač již v lednu. Podobné falešné dokumenty, které se loni našly při razii v jeho bytě, totiž používali i pařížští atentátníci. Italské úřady vydají zatčeného Qualiho belgické spravedlnosti.

Podle francouzského prezidenta Francoise Hollanda se belgické a francouzské policii daří rozkrývat teroristickou buňku, která může mít až třicet členů. Podobně nebezpečných buněk ale může být podle něj v Evropě několik.

„Hrozba stále trvá. I přesto věřím, že světová rodina míru zvítězí nad terorismem,“ doplnil Hollande.

(ALi, Reuters, Foto: CRM / Shutterstock.com)

Komentáře

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.