Teroristé z extrémistické skupiny Islámský stát před několika dny využili ke svému útoku chemických zbraní, kterými bylo zraněno přibližně 600 lidí. Útok teroristické skupiny Dáiš, neboli Islámský stát, se odehrál nedaleko města Kirkúk, které se nachází v severní části Iráku. Teroristům se tak pravděpodobně povedlo vyrobit určité množství nebezpečného yperitu, který je smrtelně nebezpečný.

Čtěte více: Nalezené dotazníky odhalují jména tisíců bojovníků IS

Mnohačetné testy již dokázaly potvrdit, že k podobnému útoku došlo již v srpnu minulého roku, kdy začali islamisté s útoky. Ve včerejších ranních hodinách došlo k dvěma chemickým útokům ze strany extrémistů z Islámského státu, během kterých bylo zraněno přibližně 600 lidí, přičemž jedno dítě přišlo během chemických útoků o život. Jak již informovala agentura AP, několik stovek lidí muselo opustit domovy. Bezpečnostní zdroje dokonce uvádí, že mělo být také zasaženo menší město Taza, které bylo již před několika dny pod útokem raket, které nesly chemické látky.

Islámský stát útočil ve městě Kirkúk, kde použil k útoku chemických zbraní, jenž zranily přibližně 600 osob

Záchranné týmy z Německa a Spojených států již na místě identifikují chemické zbraně. Zprávy z tamějšího města uvádějí, že oběti trpí popáleninami, dušením a dehydratací. I přes fakt, že se Spojeným státům podařilo v únoru zadržet šéfa teroristické jednotky, který stál za vytvářením chemických zbraní, islamisté dále pokračují v těchto praktikách při útocích na civilisty.

(KPa, ca.cz, kv.sk, Foto: Shutterstock)

Comments are closed.