Nastal zvrat v konspiraci kolem chemtrails? Kyperský ministr zemědělství a životního prostředí Nicos Kouyialis veřejnosti během svého proslovu slíbil, že bude vláda v blízké budoucnosti vyšetřovat tuto kauzu. Co však přinutilo ministra zemědělství a životního prostředí k prošetření tohoto údajného „sprejování“ nad územím Kypru, které už v minulosti několik odborníků potvrdilo?

Čtěte více: Saúdská princezna otevřeně promluvila o chemtrails a geoinženýrství

Na Kypru si stěžovalo několik občanských skupin včetně aktivistů a samotných farmářů, kteří požadují od vlády prošetření tohoto fenoménu, který vrtá hlavou mnoha konspiračních teoretiků. Podezřelé sprejování nad územím Kypru se projednávalo před několika dny ve Výboru pro životní prostředí Sněmovny. K věci se vyjádřil také člen parlamentu ze strany Zelených George Perdikins, jenž předložil samotný návrh o vyšetření chemtrails a projevil nadšení ve snaze ministra zemědělství Nicose Kouyialise ve vedení iniciativy kauzu vyšetřovat.

Nastal průlom v řešení chemtrails? Kyperský ministr zemědělství a životního prostření slíbil vyšetřování

Perdikins se vyjádřil tak, že aktuálně doufá v řádném vyšetření problému, ke kterému přispějí i odborníci a také experti z univerzit na samotném Kypru i ze zahraničí. Pokud se prokáže, že je chemtrails opravdu skutečný, bude požadovat vláda okamžité zastavení sprejování. Bylo také zmíněno vyšetřování z roku 2010, kdy byly podle informací „ututlány“ výsledky z testů, dodal poslanec.

(KPa, ca.cz, skn.cz, Foto: Shutterstock)

Komentáře