Křesťanští uprchlíci, kteří před několika dny přicestovali do České republiky využili zdejší pohostinnosti a následně odcestovali soukromým dopravcem do města Essen, které se nachází na území Německa. Skupina 25 uprchlíků z Iráku, jenž byla ubytována v Okrouhlíku, blízko města Jihlava, odcestovali během noci, přičemž si objednali na tuto cestu soukromého dopravce, informovala Česká televize (ČT). Během pátečních hodin ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) médiím uvedl, že skupina nehodlá nadále setrvat v České republice a projekt na přesídlení uprchlíků z Iráku pozastavil.

Čtěte dále: Dobudeme Evropu migrací, vyzývá muslimský duchovní v Dánsku

Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) schválil kroky Milana Chovance, který pozastavil přesídlení těchto „dezertujících“ uprchlíků z Iráku. České televizi se také podařilo získat krátký rozhovor z řidičem autobusu, který vezl uprchlíky do Německa. Ten televizi prozradil, že na migranty čeká v německém městě jistý muž, který bude zřejmě platit za cestu uprchlíků z Iráku. Jelikož byla podle informací rodina z Iráku již unavena z mediální pozornosti, odjezd do Německa musel proběhnout v noci a v utajení.

Uprchlíci z Iráku v utajení odcestovali do německého Essenu, přičemž využili pohostinnosti České republiky

Pokud Německo pošle uprchlickou rodině zpět do Česka, umístíme uprchlíky do detenčního ústavu, přičemž bude následovat pokus o navrácení rodiny tam, odkud přicestovali, komentuje ministr vnitra Chovanec.

(KPa, ca.cz, kv.sk, Foto: Jazzmany / Shutterstock.com)

Komentáře