Bývalý agent, který v minulosti pracoval pro americkou vládu a tajnou službu CIA prozradil několik informací, jenž se týkají teroristické skupiny Islámský stát a možného spojení skupiny se současným americkým prezidentem Barackem Obamou. Podle bývalého agenta CIA vytvořil americký prezident Barack Obama skupinu Islámský stát s cílem vniknout do Sýrie a svrhnout syrského prezidenta Bashara Al-Assada. CIA už před několika lety, přesněji během roku 2012, navrhla plán svržení syrského prezidenta, jenž Obama vetoval.

Bývalý agent CIA promluvil: Americký prezident Barack Obama vytvořil IS s cílem vniknout do Sýrie

Doug Laux, který během dnešních hodin začal prodávat svoji knihu pod názvem: „Zbytkový růst: Jak mladý CIA případový důstojník pronikl do Talibanu a Al-Qaedy“, vysvětluje veškeré praktiky CIA spojené s Islámským státem a prezidentem Obamou. Kniha, která potvrzuje podezření, jenž v této souvislosti panovala, přičemž kniha obsahuje ta nejkonkrétnější podezření, která kdo kdy zveřejnil. Doug Laux tak popisuje snahu Obamovy administrativy svrhnout režim syrského prezidenta Assada.

Čtěte dále: Asad se dopouští zločinů, které do dnešního dne nikdo nepotrestal

Pro NBC News komentoval události z roku 2012 senátor John McCain, jenž potvrdil, že by jsme se dnes dívali na zcela jinou Sýrii, kdyby prezident Barack Obama před 4 lety nevetoval návrh šéfa CIA Davida Petraeua na svržení syrského prezidenta.

(KPa, ca.cz, ac24.cz, activistpost, Foto: LaMarr McDaniel / Shutterstock.com)

Komentáře