Ve Středoafrické republice se nedávno začal řešit soudní spor, ve kterém jsou obviněni francouzští vojáci mírových sil OSN, kteří jsou obviněni ze sexuálního násilí. Podle tamějších zpráv měli vojáci mírových sil OSN nutit dívky k sexu se psem. Francouzské úřady již byly údajně o těchto obviněních informovány, že tým OSN přijal zprávy o skupině vojáku v Sangaris, kde nutili vojáci z Francie tamější dívky za peníze k sexu se zvířaty.

Čtěte dále: Islámský stát vyzývá k útokům na úřad kancléřky a letiště v Německu

Během tohoto týdne uvedl zprávu o obvinění úředník OSN v New Yorku. Obdrželi jsme zprávy o bestiálnosti, kterých se měli pravděpodobně dopouštět vojáci z Francie, ale v těchto chvílích se zatím jedna o nepotvrzené zprávy, dodává úředník. Do dnešního dne však není znám přesný počet provinění nebo povaha obvinění, která se musí ještě určit, komentuje situaci úředník OSN. Některé případ jsou opravdu nechutné, je to velmi vážné. Je důležité, aby oběti byly ochráněny a dostaly potřebnou péči, dodal Ra ada Al Hussein.

Francouzští vojáci mírových sil čelí obvinění ve Středoafrické republice z porušování lidských práv

Obvinění se podle OSN týká vojenského kontingentu Burundi a Gabonu v Car Kemo, který působil v oblasti mezi lety 2013 až 2015.

(KPa, ca.cz, ac24.cz, Foto: Dailymail)