Český parlament před nedávnem pořádal seminář na dnes ožehavé téma, kterým je samozřejmě samotný islám. Máme se bát islámu? Přesně takto se jmenoval již zmíněný seminář, kterého se účastnili dokonce politici a zástupci z muslimských obcí v Turecku, které ovšem během semináře čekal šok. V parlamentu také zasedal turecký velvyslanec Ahmet Necati Bigali nebo předseda Ústředí muslimských obcí Muníb Alravi. Semináře se také zúčastnila bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková. Rozruch však během setkání způsobila advokátka Klára Samková, která svým vyjádřením na adresu islámu vzbudila vlnu nevole.

Český parlament pořádal seminář na téma islám! Turecký velvyslanec po vyjádření Samkové opustil místnost

Po vyjádření na adresu islámu ze strany advokátky Samkové místnost okamžitě opustili muslimští zástupci z Turecka, kteří byli projevem Samkové naprosto znechuceni. Čím Samková tureckého velvyslance a jeho kolegy tak pobouřila? Česká advokátka totiž během svého proslovu přirovnala islám k nacismu a komunismu, jehož podstata by měla být prakticky zakázána.

Čtěte dále: Alternativa pro Německo: Islám do Německa nepatří

Není tedy divu, že toto tvrzení donutilo tureckého velvyslance opustit na protest sál. Jste na cestě vrahů, nezůstane po vás nic, názor vašeho náboženství bude vyslovován odporem. Oficiálně má muslim podle českého zákona jednu manželku, v mešitě má však další, které nemají žádné právo, cituje server Echo24 vyjádření Samkové.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: Shutterstock)

Komentáře