Modifikované přísady

S českým pivem se můžeme rozloučit! Navždy? Modifikované přísady již brzy

Konec kvalitního plzeňského piva (?) a modifikovaná svinstva z USA. Jak jste možná zaznamenali, velká světová skupina SAB Miller (Jihoafrické pivovary), která doposud vlastnila Plzeňské pivovary, tyto prodává.

Může se český konzument rozloučit s českým pivem? Modifikované přísady brzy zničí kvalitní české produkty

Kupujícím má být americký Anahauser-Busch (InBev), známý svojí snahou o odcizení ochranné známky českobudějovického Budvaru, který se s ní soudil v mnoha zemích světa (vesměs úspěšně). Američané totiž své patoky vydávali za Budvar a snažili se současně zabránit Budvaru v prodejích na příslušných trzích.

Nyní tato skupina kupuje skupinu Plzeňských pivovarů (Prazdroj, Gambrinus, Primus, Velkopopovický kozel a Radegast). Do piva začne cpát svinstva z modifikovaných plodin, způsobujících rakovinu a další choroby, a to okamžitě, jak bude podepsána smlouva TTIP mezi USA a EU. Ta je před podpisem.

Exkluzivně: Anheuser-Busch InBev přinese do procesu výroby nejen plzeňského piva geneticky modifikované suroviny, jakmile dojde k podpisu smlouvy TTIP mezi EU a USA!

Redakce obdržela včera večer exkluzivní informace ze zákulisí plzeňského Prazdroje, které osvětlují celý proces a důvod převzetí koncernu SABMiller, který byl mj. i vlastníkem Prazdroje, ze strany americké a světové pivovarnické jedničky Anheuser-Busch InBev. Transakce v přepočtu za přibližně 2.5 bilionu korun je investicí, na které se nepodílí Anheuser-Busch tak úplně sám. Jde totiž podle zákulisních informací o tzv. joint-venture investment, ve kterém sice Anheuser-Busch figuruje jako oficiální investor, ovšem finance na celou transakci pomáhá, jako tichý společník, spolufinancovat známá americká biotechnologická společnost Monsanto, která je největším dodavatelem geneticky modifikovaných obilnin na světě, především ječmene a rýže pro výrobce piv v USA a v Kanadě. Pokud je to pravda, je to signál, že podpis smlouvy TTIP je na spadnutí!

Informace nám byla poskytnuta pod podmínkou anonymity, takže jsme požádali pro ověření americkou společnost Anheuser-Busch InBev o oficiální stanovisko a vyjádření, zda-li společnost plánuje výhledově ve svých právě získaných evropských pivovarech používat geneticky modifikované suroviny pro výrobu piva stejně, jako je už více než 20 let používá v USA a v Kanadě a zda-li je biotechnologická společnost Monsanto opravdu tichým společníkem v celé finanční transakci. Na vyjádření čekáme, protože jde o zásadní informaci, která může mít dopad na celý pivovarnický sektor v ČR.

V této chvíli jsou geneticky modifikované plodiny povoleny v USA a v Kanadě, kde jsou běžně používány pro výrobu amerických a kanadských piv. Na území Evropské Unie jsou GMO plodiny a potraviny z nich vyrobené zakázány. To ovšem mění smlouva Transatlantického partnerství (TTIP), což je plán na vytvoření zóny volného obchodu. Smlouva je vyjednávána tajně, stejně jako její pacifická obdoba TPP, která již byla před několika dny podepsána a přitom ještě další 4 roky má zůstat v tajnosti. Jenže server Wikileaks text finální smlouvy TPP získal už před několika dny.

Tajné obchodní smlouvy, GMO a NWO ruku v ruce TPP nastiňuje omezení občanských práv ve věci přístupu ke zdravotní péči, ve věci práva na ochranu soukromí, omezení práva na přístup k informacím a především omezení svobody projevu. V dokumentu se uvádí, že svoboda projevu nesmí porušit zájmy držitele práv vyplývající z titulu ochrany autorských, patentových, intelektuálních a licenčních práv. V překladu do lidské řeči to znamená, že když lék nebo potravina X způsobuje rakovinu a tento produkt je licencován, patentován, registrován nebo jinak intelektuálně chráněn, nesmí osoba, která informací o negativním účinku disponuje, o této informaci mluvit, a to ani před soudem! Smlouva TPP je totiž nadřazena zákonům jednotlivých členských zemí.

Evropská unie v rámci vyjednávání o TTIP přistoupila před několika týdny, podle zatím neověřených informací, na kompromis se zástupci USA ohledně geneticky modifikovaných potravin a jejich dovozu do EU, kdy Brusel ponechá povolení nebo zakázání dovozu GMO potravin do EU na jednotlivých členských zemích. Obrovská transakce Anheuseru-Busch tak zřejmě čekala na tento kompromis a firma si je celkem jistá, že její lobbisté v jednotlivých zemích GMO potraviny prosadí. Kompromis zachová v platnosti zákaz pěstování GMO obilí a rostlin v EU, ale dovoz GMO potravin a ingrediencí z USA do EU by tak byl povolen.

Nejvíce lobují za podpis TTIP zemědělské a potravinářské firmy, viz. v Česku pan Babiš… Je už nade vše jasné, proč jsou smlouvy jako TPP a TTIP utajovány a proč ještě 4 roky poté, co vstoupí smlouvy v platnost, se musí texty smluv utajovat. Je to logické. Protože když se 4 roky budou prodávat GMO potraviny na trhu a nikdo na ně neumře, ani se neosype kopřivkou, lidé si zvyknou a proti GMO klesne po 4 letech odpor. Geneticky modifikované plodiny mají na svědomí v rámci koncepce NWO různé civilizační choroby, masivní nárůst hyperaktivity dětí, syndromu AHD/ADD, Aspergerova syndromu, mentálních poruch, glykemické poruchy, diabetes, Alzheimerovy choroby (která v USA láme světové rekordy) a v neposlední řadě různých typů rakoviny, zejména tumorů.

GMO: Zmutované rostliny, které zabíjí škůdce rychle, lidi pomalu…

Geneticky modifikované potraviny fungují na principu biotechnologické manipulace s genetickými řetězci rostlin, kdy do struktur rostlinných buněk jsou implantovány řetězce pesticidů a herbicidů, takže rostlina sama zabíjí jednak škůdce, housenky, mšice, ale také okolní plevel, protože do půdy okolo sebe vypouští rostlina herbicidy. Výnosy z takových plodin jsou potom doslova zázračné, dosahují až 100% výnosů z osetých ploch. U běžných plodin bez GMO je výnos silně volatilní, když jsou dlouhá období dešťů nebo sucha, výnosy klesají o desítky procent, protože rostliny jsou kvůli počasí oslabené a škůdci napadají rostliny v závislosti podle počasí, plevel roste rychleji atd.

Zákeřnost GMO rostlin spočívá v tom, že řetězce pesticidů a herbicidů z rostlin zůstávají v potravinovém řetězci trvale, doma je sníte spolu s chlebem vyrobeným z GMO pšenice, doma je vypijete s pivem vyrobeným z GMO sladu a chmele. Část pesticidů z potravin se postupně ukládá v těle a přenáší se na potomky. Monsanto zdůrazňuje, že množství pesticidů, které se dostane do potravin, je zanedbatelné. V dlouhodobém horizontu je ale jasné, že toto nemůže dobře skončit. Obrovská penetrace diabetu a Alzheimerovy choroby v USA není náhodná a je dávána do souvislosti s nadměrnými objemy pesticidů a herbicidů v americkém zemědělství. Implantování těchto látek do rostlin je ale úplně nové riziko, které se přenáší do genetické mapy rostlin.

Ruská federace plošně zakázala GMO plodiny. Zde ukázka vlivu GMO obilí na pokusnou laboratorní krysu, u které se rozvinuly tumory…

Cena je klíčová. Levnější potraviny, neochota lidí platit za maso v párku, slevové akce a fronty na zlevněné čokolády z Polska, které mají s čokoládou společný jen nápis na obalu. GMO cukrová řepa, kukuřice, rýže, veškeré obilí, hořčice, rajčata a z nich vyrobené americké kečupy Heinz, dětské jablečné přesnídávky z GMO jablek, kompoty. Vyšší výnosy z plodin a z oseté plochy pomáhají snižovat cenu koncového zboží. Ale ta nízká cena je vykoupena zdravím člověka a jeho dětí. Obrovské vymírání včelstev v USA v 90. letech bylo dáváno do přímé souvislosti s GMO, kdy včely opylují rostliny a přinesou si v nektaru pesticidy až do úlu, které celé včelstvo zahubí. Monsanto tento vedlejší efekt vyřešilo genetickým odstraněním květenství rostliny, kdy rostlina, která kvete, se nedokáže rozmnožovat, netvoří pyl a včely se tak nemohou nakazit pesticidy obsaženými v pylu.

Zmrzačené rostliny, které se neumějí rozmnožovat Toto opatření má zajímavý vedlejší důsledek, kdy GMO rostliny se v důsledku tohoto opatření nedokáží rozmnožovat, semena obilnin nevzklíčí, takže zemědělec musí každý rok nakupovat u Monsanta nová osiva, tzv. 1. generaci, protože druhá generace (osivo z vyrostlého obilí) nevzklíčí, rozmnožování je u GMO rostlin geneticky „vypnuto“.

Čtyřleté utajovací období bude jistě využito i k intenzivnímu lobbingu za plošné povolení GMO v rámci celé vyspěle civilizace, protože GMO rostliny zaručí dostatek potravin pro neustále rostoucí populaci na planetě zemi. Bez GMO by dnes nebylo možné pěstovat obilí v takových oblastech, jako je Indie s obrovskou vzdušnou vlhkostí, kde obilniny bez GMO chytají plíseň a hnijí, nebo v extrémně suchých oblastech v Číně. Koncepce GMO potravin je tak součástí realizace NWO na přežití populace planety i za předpokladu, že její počet bude stále stoupat. A v rámci tzv. Globálního chudnutí bude potřeba poskytnout pracovní síle chléb a také hry. GMO potraviny jsou tak poznávacím znamením NWO v každé společnosti.

Jak je vidět, je zcela zbytečné se ptát, jestli Američané přinesou do výroby plzeňského piva rýži, protože o to vůbec nejde. Celá mamutí transakce je o legalizaci GMO v Evropě, protože Anheuser-Busch je natolik silný hráč, že bude mít sílu toto skrze lobbistické cesty prosadit v tajných vyjednáváních s jednotlivými vládami v EU. Stejně jako Lisabonská smlouva, tak i smlouva TTIP přenese část národní suverenity na nadnárodní úroveň, kdy nebude v určité chvíli možné GMO zakázat, protože zkrátka nebude jiné cesty. Příliš mnoho hladových lidí v EU, příliš mnoho uprchlíků, příliš nízké mzdy v jednotlivých zemích (s výjimkou Německa), aby si lidé mohli nakoupit kvalitní a drahé bio-potraviny, to všechno povede postupně k povolení GMO v EU.

Součástí TTIP by měl být i zákaz označování GMO potravin na obalech. Výrobce by tak nesměl být nucen orgány EU, aby na obal výrobku uváděl, že jde o geneticky modifikovanou potravinu. V USA teď probíhá boj o uzákonění povinného označování výrobků, že jde o GMO potraviny. Více než 20 let, kdy jsou v USA používány GMO obilniny, nebylo nikde povinností označovat výrobky o tom, že jsou vyrobeny z geneticky modifikovaných ingrediencí. Může tak dojít k paradoxu, kdy na zboží v USA bude muset být informace o GMO uvedena, zatímco na tom samém zboží na exportu do EU nikoliv. Uvidíme, jak tohle nakonec dopadne.

(KPa, skn.cz, Foto: Shutterstock)

Přejít nahoru