Německo je ztracená země. Dlouhodobě jej vedou politici, kteří zavírají oči před realitou. Už před migrační krizi byla existence paralelní společnosti veřejným tajemstvím.

Ve své knize o tom psal například někdejší starosta berlínské přistěhovalecké čtvrti Neukölln Heinz Buschkowsky.

Ještě před ním třeba Thilo Sarrazin. Toho kancléřka Merkelová odsoudila a přes média mu vzkázala, že jeho knihu číst nebude.

Po prvních měsících migrační krize šla popularita kancléřky dolů, ale pak se začala postupně zvedat. V létě však přišla série teroristických útoků, po kterých ani nedokázala projevit špetku soucitu. A čekal ji další sešup. Jenže Němci své vůdkyni přesto věří, takže v listopadu už šla čísla opět nahoru. Věří ji i její straničtí kolegové. Ve vnitrostranických volbách získala skoro 90% a stranu povede i nadále.

Teď tedy přišel další teroristický útok. Merkelová zase vystoupí, vyzve své ovečky ke klidu a možná zmíní svůj oblíbený slogan „Wir schaffen das“. V příštích týdnech půjde její popularita dolů, ale na jaře bude zase všechno ok. Němci své prozíravé kancléřce důvěřují. Patrně sami také radši strkají hlavu do písku. Ono je to pohodlnější. Příští rok na podzim CDU zvítězí. Jen místo 37,2% získá třeba 33,2%.

Jediným důsledkem včerejšího teroristického útoku bude volání po navýšení financí do tzv. integračních projektů. Německé neziskovky mohou slavit. Další a další peníze: Jen houšť a větší kapky. To by v tom byl čert, aby se dobrá věc nepodařila. Německo přece musí pomáhat. Merkelová možná dostane Nobelovku a možná ji po vzoru EU dostane celá země. Na znásilnění a teror si je prostě třeba zvyknout. To patří k věci.

Němci dál půjdou jako ovce na porážku, protože Merkelová je přece vůdce. Šli za Hitlerem, půjdou dál i za ní. Až do úplného konce. Jen ale žádné šíření nenávisti vůči muslimům a uplatňování kolektivní viny. Sociálně-kulturní experiment musí být dotažen do hořkého finále. Jak se před nedávnem zasnil prezident Gauck, jednou se možná prezidentem Německa stane muslim. Už aby to bylo. Včera bylo pozdě!

  Svobodnenoviny.eu: Salvini: Turecko „nemá nic společného s Evropou, nikdy nevstoupí do EU“

(KPa, skn.cz, Foto: Shutterstock)

Komentáře