V Českej republike sa okrem videa tragickej dopravnej nehody šíri sociálnymi sieťami aj fotografia, ktorá v aquaparku v Čestliciach v Prahe, zobrazuje dvojicu zahalených moslimiek v bazéne držiac na rukách malé deti.

Ako je to s hygienou? Sú to burkine alebo vonkajší odev? Porušujú ženy pravidlá aquaparku? A prečo vôbec niekto fotí v bazéne deti a ich necenzurované fotografie zverejňuje na internete? Na problém upozornil český portál Blesk.cz.

Na pribúdajúce reakcie Čechov aquapark Aquapalace reagoval na sociálnej sieti Facebook. „Hygiena a bezpečnosť návštevníkov pre nás sú a vždy budú prioritou,“ píše sa v stanovisku.

„Kúpanie v akomkoľvek vonkajšom oblečenie je striktne zakázané naším domovým poriadkom. V prípade, že sa s niečím podobným naši návštevníci stretnú, môžu kontaktovať náš personál, ktorý uskutoční nápravu. Plavčíci pravidelne vizuálne kontrolujú sporné odevy. Všetci návštevníci musia dodržiavať rovnaké hygienické zásady,“ uvádza tiež stanovisko.

Auquapark ale zahalenie moslimiek v bazéne nepovažuje za porušenie pravidiel. „Zvláštnym bodom sú však novinky posledných rokov, ako napríklad kúpacie tričká alebo burkina, teda kúpacie odevy zahaľujúce väčšiu časť tela. Niektoré modely zakrývajú aj hlavu, čo je vidieť na urobených fotografiích. Toto oblečenie je vyrobené z materiálu vhodného na kúpanie. Ide o celosvetový trend, s ktorým sa nestretávame len my v Aquapalace Praha. V tomto prípade klientky nič neporušujú,“ napísala firma na Facebooku.

(KPa, hs.sk, Foto: Shutterstock)

Komentáře