Moslimský imám Waleed Hakeem, ktorý vyrastal v Kanade a je známy svojim cestovaním po svete a usmerňovaním moslimov sa zhodou okolností ocitol v Českej republike v čase vrcholiacej predvolebnej kampane. Tam ho upútali hlavne bilbordy strany SPD Tomia Okamuru, na ktorých sa písalo “nie islamu”. Moslimský imám preto známeho českého odporcu islamu poriadne skritizoval a vyhlásil, že bez moslimov by Česko skončilo v ruinách

“Nie terorizmu, nie islamu,” hlásal český politik Tomio Okamura pred voľbami. To zaujalo aj imáma Waleed Hakeema, ktorý sa s usmievavou tvárou Okamuru stretával prakticky všade v Českej republike.

Hakeem prezývaný taktiež “cestujúci imám” preto známeho českého odporcu islamu nešetril kritikou:

“Toto je spôsob neúspešného politika, ktorý sa len vezie na anti-moslimskej vlne, ako keby to znamenalo koniec sveta!” Napísal Waleed Hakeem na svojom facebookovom profile ešte pred českými voľbami. Podľa neho Okamura a jeho strana nemá absolútne žiadny program, len sa snaží v spoločnosti šíriť strach z menšín. Informuje portál Eurozrávy.cz.

“Pána Okamuru by som rád spresnil v niektorých veciach, v ktorých zrejme nevidí objektívnu pravdu, pretože tá mu nevyhovuje,” napísal imám.

“Po prvé, v Českej republike žije len 0,3 percent moslimov. Je ich veľmi málo a prevažná väčšina z nich je vysoko vzdelaných a kvalifikovaných, najali si ich české firmy rovno v krajine ich pôvodu, pretože v tunajších končinách nemôžu nájsť rovnako dobrých vyučených pracovníkov. Pán Okamura by tak mal vylepšiť vzdelávací systém ČR, aby si sem firmy moslimov nemuseli dovážať, “odporučil Waleed Hakeem a dodáva, že bez nich by české IT odvetvia alebo infraštruktúra skončili v ruinách.

Voľby ale nakoniec ukázali, že obyvatelia Českej republiky majú na imigrantov a islam úplne odlišné názory, a preto sa do popredia dostali antiimigračné strany ako napríklad ANO Andreja Babiša s takmer 30 % a hnutie SPD Tomia Okamury so ziskom cez 10 %.

  Česká televize Prima si vyrobila problém, odvysílala pád muže z prešovského paneláku

(JRu, hlavnespravy.sk)

Komentáře