Podle něj i přes krajní rozčílení jeho otce, představitelé této organizace celou dobu snímali jen dítě, které bylo v šoku, a nechali ho v šoku, pokrytého prachem a krví, aby následně využili tyto snímky k propagandě proti vládě Bašára Asada.

Jak noviny poznamenaly, Ashdown, který byl kvůli častým návštěvám Sýrie kritizován za údajně ústupčlivou politiku vůči syrské vládě, řekl, že „Bílé přilby“, financované britskou vládou a dokonce byly nominovány na Nobelovu cenu za mír, jsou povstaleckými bojovníky.

Andrew Ashdown obvinil Západ, že sponzoruje džihádisty. Rovněž představil veřejnosti fotografii pětiletého syrského chlapce Omrana Dakniše, kterého právě vytáhli z trosek budovy, která byla zničena v leteckými údery na oblasti kontrolované povstalci v Aleppu. Tato fotografie se stala jedním z nejznámnějších obrazů syrské války, uvedl článek.

Potom kněz ukázal další snímek. Na fotografii Ashdown stojí vedle tohoto syrského chlapce.

„Je to malinký chlapec, jehož snímky se staly populární a používaly se jako propaganda proti syrskému režimu,“ poznamenal kněz k fotografii.

Jak Ashdown objasnil, „Bílé přilby“ natočily Omrana Dakniše okamžitě po smrti jeho bratra. Chlapec byl podle kněze „zraněn, pokrytý prachem a byl v šoku“.

„Vzaly ho „Bílé přilby“ a umístily do zadní části sanitky a on musel sedět bez léčby po dobu 40 minut, dokud si ho nevyfotografovali. Chlapcův otec zuřil, ale nemohl zasáhnout, protože to byli ozbrojenci. „Bílé přilby“ jsou povstalci. Později mezinárodní média nabízela jeho otci tisíce dolarů, aby řekl, že je proti syrské vládě. Rodina nikdy nepodporovala povstalce a odmítla tyto peníze přijmout,“ řekl Ashdown.

Řekl rovněž, že se mu podařilo navštívit vedení „Bílých přileb“ – organizaci, které na podporu britští daňoví poplatníci vyplatili desítky milionů dolarů.

„Sousedí s bývalým ústředím skupiny Džabhad an-Nusra, která je pobočkou teroristické organizace Al-Káida. Nedaleko se nachází budova bývalé školy, pokrytá islamistickými graffiti. Stanovují přísná pravidla, která je třeba dodržovat. A v pozadí je to, co zbylo ze dvou britských sanitek, které byly součástí charitativní pomoci milionů dolarů zaslaných džihádistickým skupinám a organizacím v Sýrii výhradně britskými charitativními organizacemi a britskou vládou,“ řekl Ashdown.

Jak připomínají The Times, dříve zástupce britské vlády mluvil s chválou „Bílých přileb“ a řekl:„Všechny naše programy jsou pečlivě navrženy a pečlivě sledované, aby bylo zajištěno, že nemají žádný přínos pro extremisty.“

(prvnizpravy.cz, foto: NBC News)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]