Tak to je síla. Tito vládnoucí čeští politici připravovali přijímání muslimských migrantů a chtěli zlomit odpor obyvatel k imigraci. Zde jsou dokumenty

Magistrát se ale zabývá také otázkami integrace cizinců a imigrantů. Zcela nový rozměr tyto aktivity dostaly s nástupem imigračních vln z islámských zemí a s nástupem aktivistů vyznávajících „vítací kulturu“ do vedení města.

Od roku 2015 připravovali náměstek primátora Matěj Hollan (Žít Brno) a zastupitel Martin Freund (dříve Žít Brno, nyní Piráti) naše město na případný příliv muslimských imigrantů. Společně s aktivisty z různých neziskovek pracovali na Plánu připravenosti města na případný příchod většího počtu imigrantů. Získali jsme pracovní verzi tohoto Plánu.

Plán připravenosti se zabývá možnostmi dočasného a trvalého ubytování imigrantů, jak imigrantům poskytovat zdravotní péči, vzdělání a další služby. Neříkáme, že Brno nemá být připraveno, kdyby k přílivu imigrantů došlo. Nelíbí se nám obsah Plánu připravenosti.

Kde a jak je ubytovat?
Pro dočasné ubytování imigrantů měly být využity „bývalé vojenské objekty“ (z jiného zdroje jsme dostali informaci, kterou však neumíme ověřit, že se uvažovalo s bývalými židenickými kasárnami), ale také prostory Výstaviště a sportovní haly. Pro ty, kteří by obdrželi azyl, se uvažovalo o přidělování městských sociálních bytů.

Plán připravenosti počítal také s podporou (patrně cestou nějaké dotace) získávání bytů na soukromém trhu. Aby vlastníci bytů byli ochotni své byty imigrantům pronajímat, navrhovalo se zvyšovat jejich ochotu „prací s veřejným míněním“ (jinak řečeno, dát nějaké neziskovce dotaci na mediální kampaň, která vše „řádně vysvětlí“).

Jak zlomit odpor veřejnosti?
Autoři Plánu připravenosti si byli vědomi toho, že brněnská veřejnost nebude případnou přítomností většího počtu imigrantů nadšena. Proto Plán připravenosti počítá s různými opatřeními, kterými by Brňanům bylo „vysvětleno“, že vše je v pořádku a že ten, kdo bude kritizovat, je xenofob a vůbec aby se styděl.

Známe to ze západní Evropy: každá kritika imigrace musí být odhalena jako nenávist. K tomu Plán připravenosti obsahuje opatření zakódovaná do složitého jazyka lidskoprávních neziskovek. Několik příkladů (viz také obrázek):

Prevence radikalizace majoritní společnosti;
Připravenost policie a dalších subjektů na předpokládaný nárůst zločinů z nenávisti (tzv. hate crimes);

Prevence eskalace rasistických a xenofobních nálad;
Komunikační strategie ve vztahu k veřejnosti, která zajistí minimalizaci obav a strachu.
Není třeba rozvádět, že kritika vítací kultury a pravdivé pojmenovávání případného kriminálního jednání imigrantů nemají nic společného ani s rasismem, ani s xenofobií. Plánem připravenosti navrhovaná opatření jsou mnohokrát vyzkoušenými cestami, jak lidem evropských zemí dát jasně najevo, že mají být potichu, jinak budou obviněni z nenávisti a xenofobie. Říkáme jasně, že toto v Brně nechceme.

Některá opatření navrhovaná Plánem připravenosti města na případný příchod většího počtu imigrantů za účelem tlumení odporu Brňanů proti případné přítomnosti většího počtu muslimských imigrantů (MO znamená mezinárodní ochrana).

Závěrem
Víme, že Brnu i České republice, se živelná imigrace, která trápí mnohé evropské země, zatím víceméně vyhýbá. To však neznamená, že to musí platit vždy. Evropská unie se všemi silami snaží prosazovat povinné imigrační kvóty. Některé sousední země mohou problém začít řešit po svém a ilegální imigranty nastavením sociálních systémů vytlačovat za své hranice. Stát se může opravdu cokoli. Proto jsme proti multikulturalistickým projektům. Proto chceme zastavit aktivistický dotační business.

Bráníme budoucnost města. Jsme Brno+.

(euportal.cz, foto: Shutterstock)

 

Přejít nahoru