Jeden z nich se například týká způsobu, jak prý jeho poradci ovlivňovali, co Trump podepíše a co ne. Gary Cohn měl prý říct: „Můžu to zastavit. Prostě mu ten papír seberu ze stolu.“ Účel? Zabránit Trumpovi v některých krocích, které se jim zdály nepřiměřené, jako například vystoupení ze severoamerické celní unie.

John Dowd, prezidentův osobní advokát, ho měl pro změnu varovat: „Nesvědčte. Je to buď tohle, nebo půjdete do tepláků.“ Varování se mělo týkat vyšetřování Roberta Muellera ohledně ovlivňování voleb v USA Ruskem. Když Donald Trump změnil názor, a rozhodl se svědčit, Dowd rezignoval.

Trump měl také na poradě vyslovit něco velice nepěkného o Jeffu Sessionsovi, vrchní státním zástupci. „Tenhle člověk je retardovaný. Je to hloupý Jižan. Nemohl by dělat ani právníka někde na venkově v Alabamě.“ Trumpovy výroky měl pak komentovat John Kelly, náčelník štábu, takto: „Tohle je Kocourkov. Nevím, co tu děláme. Tohle je nejhorší práce, jakou jsem kdy měl.“ A James Mattis, ministr obrany, se měl vyjádřit, že Trumpova úroveň chápání je na úrovni žáka základní školy.

Důvodem, proč by Mattis tato slova říkal, mohlo být toto údajné Trumpovo vyjádření, které pronesl po chemickém útoku v Sýrii na adresu Bašára Assada. „Ku..a oddělejme ho. Pojďme do toho. Ku..a oddělejme je tam všechny.“ Mattis prý pak řekl, že se na úkol vrhne, ale následně měl svému poradci říci, že nic takového dělat nebudou. Tato slova zveřejnil New York Post.

Původní článek BBC ZDE

Trumpova slova o Assadovi ZDE

Vyjádření dotyčných a Trumpa na sebe nenechala dlouho čekat. Jako první dal Trump k dispozici vyjádření Jamese Mattise. Ten ve zkratce říká: „Pohrdavá slova o prezidentovi, které mi připisuje Woodwardova kniha, nebyla nikdy pronesena mnou nebo v mé přítomnosti. Fikci čtu rád, ale tohle je speciální druh literatury z Washingtonu a Woodwardovy zdroje mu důvěru nepřidávají.“ Náčelník štábu Kelly zase řekl, že není pravda, že nazval Trumpa idiotem, a je tomu přesně naopak. S prezidentem má údajně silné a upřímné vztahy. Jde podle něj o kampaň, která má pošpinit Trumpovo jméno.

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová pak vydala prohlášení: „Tato kniha není nic než vymyšlené historky, mnohé pocházející od propuštěných zaměstnanců.“ Sdělila také, že Donaldu Trumpovi se povedlo se probít byrokracií a demokraté prý vědí, že pokud bude pokračovat, nemají v roce 2020 šanci, takže se snaží ho očernit. Samotný Trump pak řekl, že citace v knize byly dementovány Mattisem a Kellym a ostatní jsou také podvrhy. Klade si otázku, zda je Bob Woodward „demokratický agent“ a upozorňuje na načasování knihy, neboť 6. listopadu se bude volit do Kongresu. Pak kategoricky odmítl, že by vrchního státního zástupce, Jeffa Sessionse kdy nazval retardovaným.

(parlamentnilisty.cz, foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]