Exotika v mrazivých dnech

Chcete utéct před zimou a strávit dovolenou v příjemném letním počasí? Patříte tedy mezi stále více čechů, kterou tuto příjemnou variantu vybírají. A že je z čeho vybírat.

1.  Spojené arabské emiráty

Na Arabském poloostrově vládne i v zimních měsících krásných 28 °C a můžete si je užívat už po šesti hodinách přímého letu. Nabízí krásné písečné pláže, okolní bohatství a velkolepé budovy.

2. Kuba

Kuba je magickou zemí, ve které stále nepotkáte davy turistů. Karibská půvabná země je sice vzdálenější, musíte absolvovat asi dvanáct hodin letu, ale nabízí krásné pláže a neposkvrněnou přírodu.

Tip: Ani ten nejvíce exotický zájezd nemusí být nad vaše možnosti. Podívejte se na nabídku levných zájezdů do exotiky a vyberte si destinaci, která bude přesně pro vás.

3.  Bali

Na Bali vládnou i v zimním období třicetistupňová horka. Tropický ráj plný příjemných lidí, tepající zábavou a ruchem, nabízí mnoho. Bohatý podmořský život, krásné pláže a úžasné scenérie.

Tip: Jedete s dětmi na dovolenou? Přečtěte si vše důležité o cestovním pasu pro děti ať nejste následně zaskočeni. 

4.  Thajsko

Thajsko nabízí mnoho možností, kterých můžete na zimní dovolené využít. Chcete se potápět a přitom ochutnávat místní vyhlášené speciality? Za necelých jedenáct hodin letu můžete kdykoli v roce.

5.  Maledivy

Tento nádherný kout v indickém oceánu rozhodně stojí za to. Dechberoucí podmořský život, bílé korálové útesy a písčité pláže si zamiluje každý. Teploty okolo třicítky navíc převládají po celý rok, takže zde klidně můžete oslavit vánoce v plavkách.

Pro vášnivé lyžaře

Lyžařská sezona už je za dveřmi a milovníci zimních sportů už určitě přemýšlí, kam se letos vydají na sjezdovky. Připravili jsme pro vás seznam pěti nejlepších lyžařských středisek v Evropě, které můžete v tomto roce navštívit.

1.  Itálie – Kronplatz

Na severovýchodním okraji Trentina – Alta Adige nedaleko Brennerské dálnice leží italský unikát lyžování. V minulých letech prošel obrovskými rekonstrukcemi a investice jsou opravdu znát. Narazíte zde na ty nejmodernější lanovky a vleky, nejdelší sjezdovky Itálie a krásné okolní scenérie.

Tip: Potřebujete na cestu zimní řetězy nebo třeba nosič na lyže? Pomůže vám půjčovna autopříslušenství společnosti TUkas.

2.  Rakousko – Kaprun

Moderní středisko Kaprun Zell am See vyniká jedním z nejlepších systémů sportovních a rekreačních aktivit v Rakousku a celé Evropě. V oblasti se nachází celkem tři lyžařské areály, ve kterých si vybere naprosto každý. Od rodin s dětmi až po zkušené lyžaře vyhledávající adrenalin.

3.  Francie – Tignes

Právě zde naleznete to největší lyžařské centrum v celé Francii. Mnoho sjezdovek od nejlehčích, až po ty nejnáročnější nabízí skvělé vyžití pro celou rodinu. Spolu s výborným jídlem a uchvacující okolní krajinou se jedná o tu nejlepší francouzskou volbu.

4.  Švýcarsko – Zermatt

Švýcarsko je zemí zimních sportů. Kouzelné scenérie, majestátní horské masivy a slavná lyžařská střediska stoupající z údolí k hřebenům jsou pověstné. A středisko Zermatt nabízí to nejlepší z celé země. Luxusní ubytování i krásné a upravené sjezdovky všech barev zde naleznete ve třech sousedících komplexech.

5.  Itálie – Livigno

Nedaleko hranic se Švýcarskem v italském regionu Lombardii leží perla lyžování Livigno. Největší předností je odlehlost od okolního světa, proto jsou podmínky k zimní zábavě ideální a příroda panenská.

Tip: Podívejte se, jak se dostanete autem do Itálie.

Tip: Už chcete být na sjezdovce, ale brzdí vás práce na vaší VŠ práci? Na všechno nemusíte zůstat sami, využijte možnosti vypracování diplomové práce anonymně a užívejte si dovolené s čistou hlavou.

(PR, foto: Pixabay)