Jak mnoho lidí ví, situace v některých švédských předměstích se stále zhoršuje a mnoho lidí je označují na no – go zóny.

Soudení Norsko nemá tyto problémy ve stejném měřítku, ale některé oblasti ve východní části hlavního města získaly reputaci stále více připomínající švédské podmínky.

Tak jsem se rozhodl, že tam sám vyrazím, abych se na místě podíval, jak to opravdu vypadá.

Jakmile jsem vstoupil do oblasti Grønland vy východním Oslu, měl jsem pocit neklidu. Všiml jsem si upřených pohledů na má záda a rychle jsem si uvědomil, že jsou v oblasti pozorovatelé gangů.

Pokračoval jsem v natáčení, ale vždycky jsem si hlídal záda. Cítil jsem ve vzduchu napětí a nebyl jsem si jistý, jestli nebudou přepraden.

Východní část Osla, kde se nachází Grønland, je známá jako najvíce problémové území v celém Norsku. Organizace pro lidská práava informovala a interní zprávě napsané zkušenými policisty, kteří providelně hlídali ulice Gronland a jedná se o děsivé skutečnosti.

Policisté mimo jiné píší, že se policie dostává do střetů a křičí na ni v arabštině. Často se před nimi objevují skupiny lidí se zaťatými pěstmi, kteří křičí Alláhu Akbar a poslouchají připomínky, že „policie zde nemá žádnou moc, my vládneme v této oblasti“ a dokonce i hrozby stětí a znásilnění členů rodin policie.

Policejní důstojník dále tvrdí, že v Grønlandu mají problémy zejména ženy. Mnozí odmítají uznávat ženské policistky a sexuálně je obtěžují. Často se setkávají s připomínkami jako „drž hubu, když muž mluví, policejní děvko“ a další hrozby znásilnění.

Bylo zaznamenáno mnoho zpráva o ženských důstojnicích, které byly obklíčeny skupinami mladých mužů a pod obtěžovány a sexuálně napadány.

Dokonce i policejní psi nejsou osvobozeni od zneužívání.  „Náboženská morální policie“, která působí v Grønlandu, říká policistům, že psi jsou nečistí a neměli by být v jejich oblasti. Náboženská policie (Sharia Patrol) požaduje, aby skutečná policie se psy odešla!

  Svobodnenoviny.eu: „V Afghánistánu není žena ničím“ – Expert hájí dva migranty, kteří v Německu znásilnili dívku

Etničtí Norové jsou v této části Osla jasnou menšinou. Procházel jsem kolem několika mešit a jelikož byl pátek, byl čas na páteční modlitby. Lidé se začali přesouvat do budovy. Když jsem stál před jednou z mešit, slyšel jsem, jak se páteční modlitby ozývající z reprosoustavy.

Nebylo to vlastně islámské vyzývání k modlitbě, které jste slyšeli, byla to samotná vlastní modlitba, která vycházela z budovy. Modlí se nad reproduktory a nechávají okna a dveře otevřené, aby všichni v blízkém okolí mohli slyšet tuto náboženskou službu.

Šéf policie Hans Sverr Sjovold připomíná, že problémy, které v těchto oblstech mají, jsou kvůli „novým občanům“ a domnívá se, že ve velkých městech by nemělo bydlet příliš mnoho těchto lidí.

Hodně problémů s kriminalitou, které vidím v Gronladnu, způsobují kriminální gangy. Dnes je jich v Oslo více než 100 a situace začíná připomínat Švédsko.

Abychom to shrnuli, situacie v Norsku není tak špatná jako ve Švédsku, ale zjevně není dobrá a je to negativní vývoj v posledních letech. Pokud Norsko nedostane situaci pod kontrolu, myslím, že v přístích 10 – 15 letech budou v Norsku stejné podmínky jako ve Švédsku.

(svobodnenoviny.eu, foto: Youtube, video: Youtube)

Komentáře