Hannah Corneliusová byla venku se svým kolegou studentem Cheslinem Marshem (22), když po půnoci zaparkovala před jeho domem.

Hannah trvala na tom, že Marshe odveze v noci domů, aby nebyl okraden, protože měj jen svůj skateboard. U soudu bylo řečeno, že v té době do vozidla vtrhli, čtyři afričtí muži.

Jeden z členů gangu přiložil dívce k hrudi šroubovák přes okno vozidla VW Golf, které dostala od své babičky jako dárek k narozeninám a jiný ohrožoval Marshe nožem a křičel: „Sedni se, nebo ona zemře.“

Hannanin přítel byl okraden o hotovost a telefon a byl zamčen v kufru vozidla, vyslechl si soud a Hannah byla lapena mezi dvěma muži na zadním sedadle.

Muži vyjeli ze Stellenboschu a jeli poblíž Kapského Města, kde odtáhli Marshe do křoví. Pak jeli do domova prodejce drog, aby si nějaké koupili.

Cheslin byl přinucen, aby položil hlavu na kámen a gang jej opakovaně praštil do hlavy cihlami. Muži jej nechali na místě zemřít a odtáhli Hannu do křoví a vinici a hromadně jí znásilnili. Její lebku poté rozdrtili velkým kamenem a bodli jí do krku.

Marsh se probudil s těžkými zraněními hlavy a zlomenou patí a odklopýtal se do nedalekého domu, aby zavolal pomoc. Tělo Hannah bylo nalezeno dříve odhozené u silnice s tím, že policie již vše vyšetřovala.

Corneliusová byla „briliandní studentkou“ na Stellenboschově univerzitě, kde studovala humanitární obory a byla také dcerou soudce Willema Coneliuse.

Muž, kteří byli obviněni z vraždy Hannah Corneliusové, únosu, loupeže a znásilnění, jsou Vernon Witbooi (33), Geraldo Parsons (27), Nashville Julius (29) a Eben Van Nieberk (28).

Hannanin přítel se u soudu podělil o svůj zážitek. Řekl dvoru: „Ležel jsem na zemi, tak jak mi řekli a položili jsem hlavu na skálu.“

  Netanjahu vzkazuje Teheránu: „Zaútočíte na nás a bude to poslední výročí, které slavíte“

„Zavřel jsem oči a modlil jsem se. Oba muži stáli nade mnou a drželi v rukou cihly.“

„Ztratil jsem vědomí a když jsem se probudil, cítil jsem strašnou bolest, bolest byla všude. Když jsem naposeldy slyšel Hannanin hlas, byl velmi jemný a poznal jsem, že se bojí.“

VIDEO z únosu:

(svobodnenoviny.eu, foto: archiv)

Komentáře