Místopředseda italské vlády a předseda koaliční strany Liga severu  se opět důrazně opřel do přistěhovalecké politiky EU. Bruselu vyhrožoval, že může zablokovat rozpočet EU. Podle něj Unie považuje Itálii za uprchlický tábor.

 

„Zvykli si tak, že s námi zachází jako s uprchlickým táborem. Moje vláda to ale zastaví, „řekl Salvini.

 

„Je prokázáno, že Francie v noci převáží přistěhovalce k francouzsko-italským hranicím v Alpách a nechávají je jít do Itálie, Malta zase dá přistěhovalcům člun s  palivem, záchrannými vestami, kompasem a říká jeďte kupředu, tam je Itálie. Nebudeme čekat na dopis z Bruselu. Posíláme jim naše nepříjemné dopisy sami, protože máme dost toho přistěhovaleckého  „potrubí“. .. Snížil jsem počet vstupů, jsou zvýšené deportace, a pokud Francie a Malta budou dále takto „pečovat “ o přistěhovalce, tak to  bude mít důsledky,“ upozorňuje Matteo Salvini.

Protože Italové přestali přijímat lodě s nelegálními přistěhovalci ve svých přístavech, tak  stále více jich míří na Maltu. Maltská pohraniční stráž je pak odvede na další loď, doplní jim palivo a vybavení potřebné pro plavbu na moři a pošle je do Itálie.

(prvnizpravy.cz, foto: archiv)