Muž a žena byli převezeni do nemocnice. Média neuvádí, v jakém jsou stavu. Policista byl raněn do ramene. Na místě zůstávají jeho kolegové. Manchesterská radnice potvrdila, že silvestrovské oslavy v centru města budou pokračovat a že posílí bezpečnostní opatření.

Situaci popsal producent živého vysílání rozhlasové stanice BBC 5 Sam Clack, který byl shodou okolností „velmi blízko té nejděsivější věci“. Nejprve na tramvajové zastávce spatřil pobodaného muže a posléze uslyšel výkřik, uvedl.

„Žena srdceryvně křičela, vypadalo to, jako by se prali. Viděl jsem, jak se k němu blíží policisté v reflexních vestách. Přiblížil se ke mně,“ líčí útok Clack. „Sklopil jsem pohled a zaznamenal jsem, že drží nůž s černou rukojetí, s ostřím dlouhým dobrých 30 centimetrů“ dodal.

Policisté na útočníka použili pepřový sprej a elektrický paralyzér. „Byl velmi agresivní a rozhodně měl v úmyslu napáchat víc škody, než se mu skutečně povedlo,“ konstatoval Clack.

„Dokud budete bombardovat cizí země, tyhle sračky se budou opakovat,“ řekl podle Clacka agresor v momentě, kdy jej policisté drželi paralyzovaného na zemi.

(zdroj: eurozpravy.cz, foto: Pixabay)

 

Komentáře