Sen o luxusním životě dopadl několikaměsíčním vězením, nuceným přijetím islámu a trvalým znásilňováním, píše Daily Mail.
Lara pracovala jako právnička. Seznámila se s Pákistánkou, které pomáhala s vyučováním angličtiny a z rodiny Rhianny se stali její přátelé. Jak sama říká, pochází z nefunkční rodiny a rodina Rhiany byla vše, co potřebovala. Přes ní se přes Facebook seznámila i se Sajjádem.
Mladá Lara, i přes profesní úspěchy, měla své potíže. Trpí obsesivně kompulzivní poruchou. “Sajjád přišel do mého života v pravou chvíli, v době, kdy jsem byla velice zranitelná,” řekla. Sajjád ji řekl, že má pět domů a jeden z nich ji poslal.
Vzhledem k tomu, že Sajjád byl představen jako rodinný známý od Rhiany a psal jí slova jako “vyplním všechna tvá prázdná místa,” věřila mu. Přes Facebook se kontaktovala s jeho příbuznými. Na email Laře i babička Sajjáda řekla, že se nemá čeho bát a že Sajjád ji zabezpečí.
Na začátku roku 2018 ji Sajjád pozval na svatbu svého bratra. Do Pákistánu. Brala to jako skvělou šanci se poznat osobně. 23. dubna tedy odletěla do Lahore. A představy o luxusu byly rázem pryč. Přesto mu však věřila: “Dům byl špinavý. Ve 4 místnostech bylo přes dvacet lidí. Sajjád mi ale řekl, že jsou to účastníci svatby. I přesto byl tak milý, stále jsem mu věřila.”
Znásilnění i při zvracení
Brzy však i jeho milé chování odpadá. Sajjád ji neustále nabízí svatbu a hlavně konvertování k islámu.”Jeho nabídkami jsem začala být otrávená,” řekla Lara.
Byla však ve vězení. Sajjád ji nejdříve přinutil, aby se před ním vysprchovala. “Když mi zbylo trochu šamponu na vlasech, nadával mi a surově hodil do bazénu.” Pak ji přinutil nějakou dobu ležet nahá na posteli s roztaženýma nohama. A pak začalo to nejhorší. Pravidelné znásilňování.
“Jednou mně znásilnil, když jsem byla nemocná. Přišlo mu zábavné mít se mnou sex, když jsem zrovna zvracela,” popisuje Lara. Sajjád ji nepustil, ani když ji mělo vypršet 30 denní vízum. Řekl, že jeho prodloužení zařídí a ona nevyjde z domu.
Konzulát nepomohl, s penězi pomohli až místní křesťané
Lara tak naléhavě kontaktovala australský konzulát, který byl podle ní samotný velmi nevýrazný a podle jejích slov byla přístupem konzulátu velmi zklamaná. Oznámila přitom, že je sexuálně zneužívána a kvůli prošlému vízu nemůže utéct, aby ji nezatkla policie. Bez podrobností to potvrdilo i australské ministerstvo zahraničí.
Přes Facebook tak Lara kontaktovala místní úřady. Ty ji poskytly informace a pomohly v útěku z muslimského vězení. Během útěku se Sajjád dozvěděl, kdo ji pomáhá a dožadoval se informací o jejím stavu. Samotné Laře vyhrožoval tím, že ji vymaže z povrchu. Doktor Rafiq, který byl hlavní postavou při útěku, však pomohl Laře dostat se z dosahu Sajjáda. Dostala ozbrojenou ochranu, pod kterou byla dva týdny.
Lara se pak přesunula do Islambádu a navštívila ministerstvo zahraničí. Tam ji hrozili až vězením za překročení víza. Následně ji bylo vízum prodlouženo a tak s pokutou 400 dolarů dostala příkaz do 10 dnů odletět domů. Jenže neměla peníze. A tak znovu požádala konzulát. Její vlastní konzulát ji však prakticky ignoroval.
Lara tak narychlo zřídila GoFundMe a oslovila místní křesťanský spolek. Její šéf Wilson Chowdry a křesťanská organizace za ni zaplatili pokutu a zařídila její přesun zpět do vlasti.
“Australský konzulát a vysoká komise neposkytly své občance dostatečnou pomoc ani přesto, že věděly, že je obětí sexuálního zneužívání,” řekl Chowdry. Australské úřady její oznámení, včetně detailů údajně braly jako žert.
A tak se mladá naivní Lara dostala domů díky místním křesťanům a vzpamatovává se z hororu, který zažila. Je však teké zklamána svou vládou, která se na ni vykašlala. “Proč se na mě vykašlali?” ptá se dokola.
Lara a Wilson, její zachránce z křesťanského spolku
(zdroj: euportal.cz, foto: archiv)