„Velmi oceňuji postoj pana Mistríka, který učinil velké rozhodnutí a odstoupil ve prospěch nyní již jasné favoritky Zuzany Čaputové,“ cituje portál slova stávajícího slovenského prezidenta Andreje Kisky.

Situaci s odstoupením Mistríka z předvolebního boje okomentovali i v Národnej koalici, která ve volbách podporuje Štefana Harabina.

„Hru se vzdáváním se dvou liberálních kandidátů ve prospěch jednoho z nich považuji za dopředu promyšlené a důkladné marketingové připravené divadlo,“ prohlásil první místopředseda Národnej koalície Peter Sokol.

Podle něho měl pouze vznikat dojem souboje dvou liberálních kandidátů, dodal s tím, že liberálové se skutečně bojí „pronárodního a křesťanského“ kandidáta Štefana Harabina.

Místopředseda Národnej koalície Peter Tomeček směřoval vůči Čaputové dotaz: „Chci se jasně zeptat paní kandidátky, až se prokáže vina Andreje Kisky v kauze daňových podvodů KTAG a zároveň budete, paní Čaputová, zvolená za prezidentku, udělíte Andreji Kiskovi milost?“

Tomeček následně, podle informací portálu, Čaputovou označil za „extrémistickou liberálku“, která podporuje registrovaná partnerství a adopce dětí homosexuály.

Na Slovensku proběhnou 16. března prezidentské volby. Nový prezident vystřídá stávajícího prezidenta Andreje Kisku, který se rozhodl nekandidovat na své druhé volební období.

(zdroj: cz.sputniknews.com, foto: Youtube)

Komentáře