Oficiální údaje ukazují, že v lednu roku 2018 přišlo do Itálie 3 176 nelegálních přistěhovalců pod vládou Demokratické strany, která tvrdila Italům, že se aktivně snaží snížit počet vylodění a že snížila tento počet oproti roku 2017.

Velký podíl na redukci příchodů nelegálních migrantů má politika Salviniho, který řekl v loňském roce nevládním organizacím přepravujícím migranty, že nejsou vítány v italských přístavech a že převáží migranty způsobem, který někteří označují za „taxislužbu“.

„Vůbec poprvé jsou návraty vyšší než příjezdy,“ uvedl Salvini. Po uzavření přístavů se Salvini a italská vláda zaměřili na posílení deportací a v důsledku toho se země dočkala většího počtu deportací radikálních islamistů, než kterákoli jiná země v Evropě v roce 2018.

Zatímco se počet migrantů radikálně snížil jak ve Středozemním moři, tak na zemi na hranicích Slovinska, dopravní nevládní organizace Sea Watch se nadále pokouší kotvit u pobřeží Itálie. Její loď  Sea Watch-3 je nyní na pobřeží Syrakusy se 47 migranty na palubě.

Salvini minulý týden nařídil italským úřadům, aby zahájily vyšetřování lodě a nevládní organizace a požadoval, aby nizozemská vláda migranty přijala kvůli tomu, že loď plula pod vlajkou Nizozemska.

(zdroj: svobodnenoviny.eu, foto: archiv)

Komentáře