16letá malajská dívka se zabila po zveřejnění ankety na svém Instragramu, kde požádala své následovníky, aby jí pomohli vybrat si mezi životem a smrtí a 69% respondentů hlasovalo, aby zemřela.

Tragická smrt dívky přiměla Ramkarpala Singha, prominentního právníka a poslance v severozápadním státě Penang, aby navrhl, že ti, kteří hlasovali pro její smrt, by měli nést odpovědnost za její sebevraždu.

„Byla by tato dívka dnes naživu, kdyby jí většina uživatelů na jejím účtu na Instragramu odradila od toho, aby si vzala svůj vlastní život? Neměli by jí uživatelé poradit, aby vyhledala odbornou pomoc? Ovlivnilo povzbuzení uživatelů její rozhodnutí vzít si vlastní život? Vzhledem k tomu, že pokus o sebevraždu je v této zemi trestným činem, z toho vyplývá, že nabádání k provedení sebevraždy může být také,“ uvedl.

Singh vyzval ministerstvo komunikací a multimédií, aby úplně prošetřili tuto záležitost a naznačil, že dívka trpěla depresemi, což mělo za následek její sebevraždu.

„Stejně znepokojivé je, že asi 69% dospívajících následovníků Instagramu údajně podpořilo její touhu vzít si život v online anketě, kterou zveřejnila na sociální síti těsně před smrtí“.

Podle deníku Astro Awani, dívka vyskočila ze třetího patra obchodního domu v sousedství Bandar Baru Batu Kawa ve městě Kuching. Úřady údajně zjistily, že na Facebooku zveřejnila status, v němž naznačila, že chce ukončit svůj život: Chci opustit zasr… život, jsem unavená“.

Dívka také údajně zanechala před spácháním sebevraždy zprávu na rozloučenou svým přátelům na sociální síti WeChat.

Předběžné vyšetřování údajně naznačilo, že dívka mohla být frustrována nedávným sňatkem svého otce v Singapuru a faktem, že se zřídka vrátil do Malajsie, aby jí viděl.

(zdroj: svobodnenoviny.eu, foto: Pixabay)

Komentáře