Tyto připomínky se objevily částečně v reakci na populistického vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho, který komentovalkoncept „nahrazení obyvatelstva“ a v reakci na článek o stanovisku v největším rakouském deníku Kronen Zeitung, který souhlasil s tím, že demografické změny jsou realitou, ale kritizovaly Stracheův pojem jako „konspirační“.

Kronen Zeitung opět publikoval „stovky“ odpovědí, které obdržel na článek, přičemž mnoho čtenářů tvrdí, že mají pocit, že masová migrace změnila Rakousko na místo, kde se někteří cítí velmi odcizeni.

„Nálada v našem kondominiu se zhoršila natolik, že my (65 a 68) jsme připraveni odejít, abychom konečně znovu mohli žít v míru,“ stojí v jednom z komentářů, zatímco jiný čtenář bědoval nad trendem cizinců, kteří se ani neučili německý jazyk.

„V naší základní škole z cizích kultur už neprobíhají žádné exkurze, strava je přizpůsobena náboženským přáním, násilí zahraničních chlapců ze základních škol je děsivé,“ uvedl jeden z nich, zatímco druhý poznamenal: „Rodiče mluvící cizím jazykem se se svými dětmi a ani se neobtěžují mluvit naším jazykem.“

V minimálně dvou rakouských třídách od roku 2017 nejenže je zde většina žáků s migračním původem, ale nejsou zde vůbec žádní Rakušané, a jen několik, pokud vůbec, mluví německy.

Před rokem 2016 rakouský učitel hovořil o tom, co označil za „ztracenou generaci“ dětí z rodin migrantů, protože mnozí z nich, navzdory tomu, že se narodili v Rakousku, se nenaučili německy před vstupem do školy, což omezilo jejich vzdělání a budoucnost pracovních příležitostí.

„V našich ulicích, na naší veřejné dopravě a v obecních budovách: Cítíme se jako cizinci v našem domě,“ uvedl další čtenář Kronen Zeitung.

Čtenáři rakouských novin nejsou jediní, kteří vyjadřují pocity odcizení kvůli masové migraci. Ve Spojených státech deník Washington Post zjistil, že lidé pracující třídy se také cítí izolováni a odcizeni kvůli nedostatku anglicky mluvících osob na svých pracovištích v důsledku masové migrace.

  Juncker: lidé, kteří milují svou zemi, jsou hloupí

(zdroj: svobodnenoviny.eu, foto: Pixabay)

Komentáře