Televizní dokument produkce Spiegel, byl vysílán o víkendu a vyprávěl příběh o 32letém Ahmadovi A., který v roce 2015 utekl z válečné Sýrie se svou velkou rodinou a našel v Šlesvicku-Holštýnsku v severním Německu bezpečné útočiště.

Muž žije ve dvoupatrovém domě poskytnutém komunitou se dvěma ženami a šesti dětmi. Navzdory tomu, že je polygamie v Německu protizákonná, Ahmadovi bylo umožněno přivést do země svou druhou ženu, která je matkou čtyř dětí.

Orgány nebyly znepokojené ani skutečností, že se Syřan oženil se svou druhou manželkou Linou, když jí bylo 13 let. Jeho první manželka, Betool, měla v době svatby 14 let.

Ahmad má v Sýrii také třetí ženu, ale řekl s úsměvem novinářům ze Spiegelu, že by potřeboval větší dům, aby mohla přijít i ona. Pokud jde o jeho plány do budoucna, Syřan by chtěl čtyři manželky a deset dětí.

Lina a Betool uvedly, že jsou šťastné, že mají jednoho manžela a že je to „Boží vůle“, aby tomu tak bylo. Jako zbožný muslim, také sám Ahmad nevidí žádný problém v tom, že má několik žen, protože je to v souladu se zákonem šaría, který následuje.

Ženy bydlí v oddělených pokojích ve druhém patře a muž uvedl, že se ujišťuje, aby mezi nimi nebyl žádný spor. Rodinná ložnice se nachází v prvním patře, přičemž Ahmad upřesnil, že spí najednou jen s jednou manželkou.

Ahmadova rodina žije v sociálním bydlení a stát jim poskytuje jejich příjmy.

„Máme zde podporu. Dávají nám sociální benefity, dali nám tento dům,“ řekl Ahmad a dodal, že Německo bylo jeho žádanou destinací, když opustil válkou zmítanou domovskou zemi.

„Velice moc vám děkuji, mámo Merkelová. Je to jediná osoba, která pochopila utrpení Syřanů. Děkuji také Němcům, i když jsou mezi nimi rasisté. Ale Němci zažili válku a mají pro Syřany velký soucit,“ uvedl.

  Dramatická fotografie zachycuje migrující matku prosící o pohraniční stráž, když se snaží se synem vstoupit do USA

Rodině byl přiznán status uprchlíka na dobu tří let, což umožnilo Ahmadovi, který je negramotný a nekvalifikovaný pracovník, začít si hledat práci. Ale muž tvrdí, že raději zůstává doma se svými dětmi. Syřan si ani neuvědomuje výši benefitů, které dostává od německého státu. „Nevím. Peníze jsou mi prostě převáděny. Jdou do banky a tam si je vyzvednu,“ uvedl Ahmad.

Mnozí ovšem nejsou příliš nadšeni, pokud jde o Ahmada a jeho způsob života, který je v rozporu s německými tradicemi a legislativou. Jeden uživatel na Twitteru poukázal na to, že osoby ve vztahu s 13letou dívkou jsou v zemi obviněni z pedofilie. „Druhá (manželka) je skoro dítě,“ dodal další komentátor.

(zdroj: svobodnenoviny.eu, foto: Pixabay)

Komentáře