Pákistánský premiér Imran Khan v úterý prohlásil, že Indie je rasistická země, která chtěla učinit z muslimů občany druhé třídy. Imran Khan při společném zasedání pákistánského parlamentu tvrdil, že rozhodnutí vlády Modi o odstranění článku 370 z Kašmíru bylo založeno na ideologii RSS, která chce Indii pouze pro Hindy.

„Rozhodnutí indické vlády nebylo náhlé, bylo to součástí agendy hlasování. Jejich ideologie je založena na ideologii otce zakladatele RSS, že Indie bude pouze zemí pro Hindy,“ řekl Imran Khan.

„Muslimů nesnášeli, protože vládli Indii 500–600 let. Chtěli se ujistit, že s muslimy se po odchodu Britů z Indie bude zacházet jako s občany druhé třídy,“ řekl.

Imran Khan tvrdil, že Muhammad Ali Jinnah, který, jak řekl, byl kdysi zastáncem hinduimuslimské jednoty, prohlédl agendu RSS a pochopil, že s muslimy se bude zacházet špatně, pokud zůstanou v Indii.

„Ti vůdci Kašmíru, kteří mi kdysi řekli, že Pákistán neměl být stvořen, dnes říkají, že Jinnahova teorie dvou národů byla pravdivá.“

Imran Khan tvrdil, že Indie byla postavena s rasistickou ideologií udržování Hindu jako první, zatímco Pákistán byl založen na rovnosti všech lidí.

„Ideologií BJP je lynčovat lidi, aby jedli maso, a dělat to, co dělali v Kašmíru. BJP má rasistickou ideologii,“ řekl Imran Khan na společném zasedání.

Rovnal ideologii BJP s „bílými superamisty v USA, kteří pokračují v hromadných střelbách“.

Pákistánský premiér rovněž tvrdil, že zrušení článku 370 ze strany Kašmíru povede k další Pulwamě. Imran Khan s tvrzením, že Pákistán nemá nic společného s teroristickým útokem na Pulwamu, řekl, že rozhodnutí vlády Modi nebude schopno rozdrtit obyvatele Kašmíru.

(India Daily, foto: Pixabay, ceskoaktualne.cz)