„Čínská náboženská politika je demokratičtější než v jiné muslimské země, dokonce i naše země, Indonésie,“ řekl Siradj pro Global Times. „Můžete to vidět z článku 36 čínské ústavy a z bílé knihy o čínských politikách a postupech v oblasti ochrany svobody náboženského vyznání.“

Doufajíc, že ​​budou informovat více indonéských lidí o islámu v Číně a o skutečné situaci v severozápadní čínské autonomní oblasti Xinjiang Uyghur, kterou některé západní země překroucily. NU vydala minulý měsíc knihu nazvanou Čínská studia indonéských muslimů, která podrobně popisuje, co členové organizace viděli a zažili v Číně.

Je to první kniha na světě, která systematicky představuje vývoj a skutečnou situaci islámu v Číně, řekl Siradj. Doufá, že kniha změní „negativní vnímání malé skupiny indonéských muslimů“.

NU, která má více než 90 let historie, má asi 40 milionů členů. Bývalý indonéský prezident Abdurrahman Wahid byl kdysi předsedou NU.

Podle Siradje tuto knihu napsalo 23 členů NU, která zahrnuje jejich osobní zkušenosti a výzkum. Poznamenal, že myšlenka psaní této knihy přišla přirozeně, protože chtěli sdílet pravdu, kterou viděli.

Během výletů se také setkali s čínskými islámskými učenci, aby se podělili o své zkušenosti. „Zjistili jsme, že s nimi čínská vláda zachází velmi dobře,“ řekl.

Poznamenal, že po návštěvě Číny našel západní příběh, že „islám je v Číně potlačen“ nemohl tomu uvěřit. „Islám v Číně roste. Žijí v míru s ostatními Číňany a dostávají podporu od vlády, jako je stavba mešit, škol a úřadů.“

Dodal, že muslimové v Číně snadno praktikují své náboženství.

Během svého pobytu v Číně se jednou připojili k páteční modlitbě ve staré mešitě s kapacitou 20 000 lidí. Protože se toho dne příliš mnoho lidí účastnilo modliteb, někteří dokonce šli ven, aby se modlili, řekl Siradj.

(Globaltimes, foto: Pixabay, ČA)

Komentáře